9.56

Četrtek, 1. 3. 2012, 9.56

Na Sportalov prestol ste posadili slovenske rokometaše

V preteklem tednu so vas najbolj navdušili slovenski rokometaši, zato ste jih posadili na Sportalov prestol.

V 5. krogu kvalifikacij za rokometno evropsko prvenstvo je slovenska rokometna reprezentanca ob debiju selektorja Veselina Vujovića s 26:20 zmagala na Slovaškem in si zagotovila evropsko prvenstvo. Čeprav 6. in hkrati zadnji krog kvalifikacij za EP za Slovence ni imel rezultatskega pomena, so naši fantje tekmo proti Latviji vzeli resno in slavili s 37:20.

Ob slovenski rokometni reprezentanci so vas z vrhunskimi rezultati razvajali tudi drugi slovenski športniki in športnice.

Atletinja Martina Ratej je po nekaj slabših uvodnih predstavah na mitingu diamantne lige v Oslu osvojila četrto mesto.

Slovenski motokrosist Tim Gajser je zmagal na dirki svetovnega prvenstva v motokrosu v italijanski Maggiori.

Slovenski jadralki Tina Mrak in Veronika Macarol sta tudi v zadnji regati svetovnega pokala v Weymouthu pokazali svojo kakovost in osvojili končno tretje mesto.

Na svetovnem pokalu judoistov na Madžarskem je bila v slovenski ekipi najbolj uspešna Tina Trstenjak, ki je med borkami do 63 kilogramov zmagala.