1. 3. 2012,
9.56

Četrtek, 1. 3. 2012, 9.56

Na Sportalov prestol je priveslal Peter Kauzer

Prejšnji teden vas je najbolj navdušil kajakaš Peter Kauzer, ki je priveslal do drugih zmagovalnih stopničk v letošnji sezoni. Na Sportalovem prestolu je nasledil Darka Đurića.

Na zadnji tekmi svetovnega pokala v Bratislavi je Peter Kauzer prišel do drugih zmagovalnih stopničk v letošnji sezoni. Po zmagi v Tacnu je tokrat premoč priznal le skupnemu zmagovalcu svetovnega pokala Schubertu.

Med kandidati so bili tudi:

Biatlonka Teja Gregorin je na poletni mestni tekmi ODLO City-Biathlon v Püttlingenu v Nemčiji ugnala vse konkurentke.

Triatlonka Mateja Šimic je na evropskem pokalu v češkem mestu Karlovi Vari osvojila drugo mesto.

Luka Mezgec je v 3. in 6. etapi kolesarske dirke USA Pro Challenge zasedel drugi mesti.

Kolesarji ekipe Astana so zmagali v ekipnem kronometru, ki je bil na sporedu v 1. etapi 68. kolesarske dirke po Španiji. Prvi nosilec rdeče majice vodilnega je Jani Brajkovič.

Smučarski skakalec Jernej Damjan je na tekmi za poletno veliko nagrado v japonski Hakubi zmagal.

25-letni slovenski kolesar Blaž Jarc je zmagovalec 78. enodnevne kolesarske dirke za veliko nagrado mesta Zottegem v Belgiji (1.1).

Badmintonist Iztok Utroša se je na mednarodnem prvenstvu Bolgarije v Sofiji, ki šteje za svetovno jakostno lestvico, prebil do finala.

Padalska reprezentanca v skokih na cilj v postavi Roman Karun, Peter Balta, Uroš Ban, Senad Salkič in Domen Vodišek je osvojila naslov evropskih prvakov.