rokomet Pokal EHF ŽRK Zagorje Bojan Voglar

Nedelja, 18. 9. 2016, 18.36

Pokal EHF, ženske, 1. krog

Zagorje se poslavlja od Evrope z znosnim porazom

Rokometni superpokal Portorož Krim Mercator Zagorje | Foto Matic Klanšek Velej/Sportida

Rokometašice Zagorja se poslavljajo od pokala EHF, potem ko so na Norveškem pri Trondheimu na dveh tekmah v seštevku izgubile za 17 golov. na drugi je bilo 20:25.

Rokometašice Zagorja so na drugi tekmi 1. kroga evropskega pokala EHF izgubile proti norveškemu Byasenu iz Trondheima z 20:25 (10:11). Prva tekma se je v soboto prav tako na Norveškem končala s porazom slovenskih državnih prvakinj z 20:32. Izbranke Bojana Voglarja so se tako poslovile od omenjenega tekmovanja.

Zagorjanke so si vrata do morebitnega napredovanja zaprle že v soboto, ko so na prvi tekmi izgubile proti domačemu Byasenu z 20:32. Tudi dan kasneje so Voglarjeve varovanke klonile, čeprav so bile v prvem polčasu povsem blizu Norvežankam. Prvih 30 minut se je namreč končalo z golom zaostanka slovenskih prvakinj (10:11), v drugem polčasu pa jim je zmanjkalo moči. Klub se je zaradi optimizacije stroškov obe tekmi odločil odigrati v gosteh.

V slovenski ekipi, ki je v Skandinavijo dopotovala le z enajstimi igralkami, je šestkrat zadela Kaja Voglar, gol manj je dala Tjaša Stanko.