9.11

slovenska rokometna reprezentanca

Sreda, 17. 7. 2013, 9.11

Slovenski rokometaši pred vročimi 10.000 navijači do tretje zmage

Slovenski rokometaši na mladinskem svetovnem prvenstvu v Bosni in Hercegovini še naprej blestijo in so po treh krogih še neporaženi. Nazadnje so z 28:24 ugnali Bosno in Hercegovino.

Po zmagah proti Madžarom in Argentincem, so slovenski mladinci na rokometnem svetovnem prvenstvu slavili tudi na tretji tekmi. V olimpijski dvorani Zetra so pred kar 10.000 gledalci, toliko ljudi Slovenije še ni gledalo, premagali domačine. Bosna in Hercegovina je padla z 28:24 (13:13). Z zmago so napravili velik korak proti prvemu mestu v skupini C, saj jih do konca skupinskega dela čakata le še tekmi z Južno Korejo in Kongom.

Tekma se je začela izenačeno. Prvo nekoliko večjo prednost so si ustvarili Slovenci (4:7), a gostje so se hitro približali. Sredi prvega polčasa je na semaforju pisalo 6:7, sledil pa je juriš Slovencev, delni izid 4:0 in izbranci Slavka Ivezića so v 20. minuti vodili za pet (6:11). Skupno osem golov sta do takrat zabila Mario Šoštarič in Borut Mačkovšek. Ko je kazalo, da si bodo Slovenci zajetno prednost ustvarili že v prvem polčasu, so se zgodile nekoliko bolj črne minute. Bosanci so jih izkoristili in do odmora izid izenačili na 13.

V drugem delu je bila Slovenija vseskozi v rezultatski prednosti, domačini pa so se le nekajkrat uspeli približati na zadetek zaostanka. A to je bilo vse kar so zmogli. Tretji iz zadnjega evropskega prvenstva so hitro ušli na tri gole, dobrih sedem minut pred koncem tekme tudi na pet. Zmage ni moglo ogroziti nič. Niti glasni navijači na tribunah Zetre ne. Slovenija je po treh krogih edina neporažena reprezentanca v svoji skupini.