7 let, 12 mesecev

mladinska rokometna reprezentanca

Nedelja, 14. 7. 2013, 17.49

Rokometaši z izjemnim preobratom do prve zmage na SP

V Bosni in Hercegovini se je začelo svetovno mladinsko prvenstvo. Slovenci so, potem ko so praktično celo tekmo zaostajali, na koncu vknjižili zmago. Madžari so padli s 33:32.

Prva tekma slovenske reprezentanca, skupinski del bodo igrali v olimpijski dvorani Zetra, se je začela precej izenačeno. Nato so na plin stopili Madžari, ki so v si v štirih minutah ustvarili delni izid 4:0 in povedli s plus tri. Slovenci so se sicer hitro približali, naši vzhodni sosedje pa so se kaj hitro spet oddaljili in sredi prvega polčasa vodili že s štirimi goli razlike. Nekaj minut kasneje, natančneje v 22., je prednost Madžarov, ki so takrat prevladovali, znašala že šest golov (10:16). Igra je v podobnem tempu potekala vse do konca prvih tridesetih minut, s katerimi selektor Slavko Ivezić ne more biti zadovoljen.

Drugi polčas so slovenski fantje začeli bolje. Do 39. minute so zaostanek stopili na tri zadetke, kmalu zatem napravili delni izid 3:0 in se približali na le gol zaostanka (23:24 v 43. minuti). Madžari so nato spet povedli, Slovenci, za katere se je zdelo, da so izgubljeni, pa so za preobrat potrebovali manj kot sedem minut. V omenjenih minutah so zadeli sedemkrat in dobre tri minute pred koncem srečanja vodili z 31:29. Reprezentanci sta nato zadevali izmenično, odločitev o zmagovalcu pa je padla v zadnji minuti. 37 sekund pred koncem je Sloveniji novo vodstvo z dvema zadetkoma (33:31) priigral Aleksander Špende, kar je bilo dovolj za prvi točki na računu. Madžari so sicer petnajst sekund pred zvokom sirene še enkrat zadeli … A za morebitno izenačenje je zmanjkalo časa.