22.12

rokomet Gorenje Celje Maribor

Torek, 10. 3. 2015, 22.12

Maribor v Krškem do štiridesetice, Sevnica uspešna v Slovenj Gradcu

V 20. krogu državnega rokometnega prvenstva so prvi na igrišče stopili Velenjčani in Trebanjci, zanesljivo so slavili podprvaki. Celjani so po zmagi nad Ormožani spet sami na vrhu lestvice.

Velenjčani so zanesljivo dobili obračun s Trebanjci. Slednji niso niti enkrat na tekmi vodili, domači pa so odločilno prednost dobili med 35. in 40. minuto, ko so naredili delni izid 5:0 in prišli do vodstva 26:19. V prvem polčasu so domači ves čas vodili, v tem delu igre pa so se gosti nekajkrat približali na zgolj zadetek razlike. A v drugem polčasu so domači hitro naredili razliko, ki so jo zlahka držali do konca. Pri domačih je bil najboljši strelec Marko Dujmović z osmimi zadetki, pri gostih sta pa bila s po petimi zadetki najboljša Rok Skol in Klemen Sašek.

Velenjčani bodo v 21. krogu prihodnjo sredo gostovali v Ivančni Gorici, Trebanjci pa bodo tri dni pozneje gostovali pri Krki.

Rokometaši Jeruzalem Ormoža so v dvoboju s Celjani doživeli pričakovan prvenstveni poraz. V večjem delu prvega dela so se gostitelji dobro upirali, posebej ob dejstvu, da jim je manjkala kar četverica igralcev. V drugem delu so na parketu zagospodarili Celjani, gostitelji pa so dali priložnost tudi mlajšim, da so v dvoboju s prvaki nabirali dragocene izkušnje.

Drugačne načrte imajo Ormožani v naslednjem krogu, ko bodo gostovali v Sevnici, od koder načrtujejo vrnitev z obema točkama.