7 let, 12 mesecev

Krka Žalec

Sobota, 2. 4. 2011, 21.13

Krka do prvega finalnega nastopa v klubski zgodovini

Na zaključnem turnirju slovenskega pokalnega tekmovanja za ženske v Zagorju sta se na prvi polfinalni tekmi pomerila Krka in Žalec. Uspešnejši je bil klub iz Novega mesta, ki je zmagal s 35:19.

Rokometašice Krke so si na zaključnem turnirju pokalnega tekmovanja Slovenije v dvorani v Zagorju kot prve priigrale vstopnico za nastop v velikem finalu. Novomeščanke so si z visoko zmago proti Žalčankam (35:19) priigrale prvi nastop v finalu v klubski zgodovini, čeprav so imele v prvem polčasu velike težave z zadnjeuvrščeno ekipo slovenske lige.

Krka je v prvih tridesetih minutah igrala precej v krču, zato si je proti mladim Žalčankam, ki so zaigrale povsem sproščeno in neobremenjeno, do odhoda na odmor priigrala samo zadetek prednosti. Toda v drugem polčasu je prišla do izraza kakovostna razlika med ekipama in Krka se je po dveh tretjih mestih na pokalnih tekmovanjih prvič uvrstila v finale.

Tako se je prvi polfinalni dvoboj v Zagorju končal kar s 16 zadetki razlike v korist ekipe z Dolenjske, ki jo vodi trener Salvador Kranjčič. V tem delu igre so Novomeščanke v tridesetih minutah dosegle kar 21 zadetkov, Žalčanke pa le šest.