19.56

regionalna liga Krim Mercator Krim Mercator

Petek, 17. 1. 2014, 19.56

Krimov prvi remi v sezoni z Budućnostjo

Rokometašice Krima Mercatorja so na tekmi 11. kroga regionalne lige v Stožicah remizirale s črnogorsko Budućnostjo.

Tekmeca sta stara znanca, še veliko bolje pa se bosta spoznala v prihodnjih mesecih, saj se bosta dvakrat pomerila v drugem delu lige prvakinj.

Tekmo so bolje začele Črnogorke, evropske prvakinje iz leta 2012, z zadetkom Cristine Neagu, krimovke so nato izenačile ter vodstvo dvignile na 5:3 v 12. minuti. Nato je sledil preobrat, njegova glavna akterka je bila gostujoča vratarka Clara Woltering z dvema zaporednima neizkoriščenima sedemmetrovkama tigric. Igralke Budućnosti so tudi z igralko manj zadele in tako rezultat najprej obrnile na 5:5, nato pa še povedle z 9:6. Ob prvi izključitvi Barbare Lazović so gostje polčas dobile z 10:6. Ob obilni pomoči Sergeje Stefanišin, ki je ustavila pet žog, ter Andree Penezić v napadu so si Ljubljančanke do konca priborile prvi remi in točko.

na lestvici vodi Krim, ki ima po devetih tekmah 15 točk, druga je Budućnost (8 - 12), Zagorje je peto (5 - 4).