21.11

Cimos

Sobota, 23. 3. 2013, 21.11

Koprčani so se z zmago poslovili od pokala EHF

Rokometaši koprskega Cimosa so v zadnjem 6. krogu evropskega pokala EHF (skupina A) na domačem igrišču premagali švedsko ekipo Eskilstuna Guif.

Močno zdesetkana koprska zasedba - manjkali so poškodovani Milorad Krivokapić, Nikola Manojlović, Tine Poklar, Uroš Bundalo in Matjaž Brumen, slednja sta bila na klopi za moralno podporo - je na kolena položila trdovratno skandinavsko ekipo, njen odpor pa je po izenačenem dvoboju s številnimi preobrati zlomila v izdihljajih razburljive tekme.

Koprska ekipa je v skupinskem delu tega evropskega pokala na šestih tekmah dvakrat premagala Eskilstuno Guif in enkrat špansko Naturhouse La Riojo, dvakrat pa izgubila z nemškim Göppingenom in enkrat z Naturhouse La Riojo.

Večji del prvega polčasa je minil v izenačeni predstavi, v končnici pa so izbranci domačega trenerja Fredija Radojkoviča nekoliko bolj odločno pohodili stopalko na plin in si priigrali tri gole prednosti (16:13).

V začetku drugega polčasa so v koprski dvorani Bonifika zagospodarili Skandinavci, tako da so Koprčani v 46. minuti zaostali za tri gole (20:23). V zadnji četrtini so z granitno obrambo in učinkovitim napadom v 50. minuti izenačili na 23:23, v razburljivi končnici pa tudi zlomili odpor trdovratnih severnjakov.