7 let, 12 mesecev

1. NLB Leasing liga Maribor Branik rokomet Ribnica Branko Tamše Boris Denič

Sreda, 23. 9. 2015, 8.31

Gorenje v Velenju ni dopustilo presenečenja Mariboru

V uvodni tekmi petega kroga 1. NLB Leasing so celjski rokometaši z 38:11 slavili v Sevnici. V Velenju domači ugnali Maribor, v dolenjskem derbiju boljša Krka.

"Ose" so pred 1000 gledalci dosegle peto zmago v nizu ter se po številu točk izenačile z vodilnimi Celjani, Mariborčani pa ostajajo v spodnjem delu prvenstvene lestvice. Na dosedanjih tekmah so dosegli po eno zmago in neodločen izid ter doživeli kar tri poraze.

Derbi petega kroga je uvodoma minil v izenačeni predstavi. Še v 15. minuti je bila tekma v Rdeči dvorani povsem odprta (9:8), druga polovica prvega polčasa pa je minila v prevladi izbrancev domačega trenerja Gregorja Cvijića, ki so si nekajkrat priigrali šest golov prednosti (18:12, 19:13, 20:14).

Kazalo je, da so Velenjčani našli pravi recept za - v tej sezoni ne preveč prepričljive - Mariborčane. V 39. minuti so si priigrali sedem golov prednosti (25:18), v zadnjih dvajsetih minutah pa so njihovi tekmeci iz štajerske prestolnice vendarle pokazali zobe. V nadaljevanju so naredili delni izid 5:1 in v 46. minuti znižali na 23:26.

Izbranci gostujočega trenerja Borisa Denića v sami končnici niso zmogli narediti popolnega preobrata, gostitelji so v pravih obdobjih dosegali zadetke, vseskozi imeli prednost štirih do petih golov, na koncu pa tudi osvojili obe točki.