Thermometer Blue 0

rokomet liga prvakov Flensburg Dragan Gajić Uroš Zorman Montpellier

Sreda, 17. 2. 2016, 17.46

Celjani z goleado odpravili Bešiktaš, Zorman dobil derbi z Bombačem

Celjani so se od lige prvakov v 14. krogu poslovili v svojem Zlatorogu. V zadnji tekmi so visoko premagali turškega prvaka Bešiktaš. Zagreb se je dobro upiral Kielu.

Kielce Uroša Zormana so po preobratu z zadetkom v zadnjih trenutkih premagale Pick-Szeged, Dean Bombač pa je dvakrat zadel za Madžare. Kapetan slovenske reprezentance se ni vpisal med strelce.

Celjani so gostili Bešiktaš in od vsega začetka tekme pokazali, da jih zanima le zmaga. Prednost so povečevali skozi celotno srečanje in že ob polčasu imeli na računu pred tekmeci sedem golov prednosti (21:14). Podobna slika je bila tudi v drugem delu igre in Celjani so na koncu slavili zmago s 43:29.

Zagreb se je zelo trdoživo upiral to sezono ne najbolj prepričljivemu Kielu. Hrvaški prvaki, ki so v prejšnjem krogu za sanje o osmini finala prikrajšali Celjane, so prvi polčas dobili celo za tri gole, zmago ali vsaj točko pa zapravili v drugem. Njihov nekdanji igralec Domagoj Duvnjak, za katerim je tako kot za njegovo ekipo dokaj povprečna sezona, jim je tokrat nasul deset golov. Pri Zagrebčanih sta bila spet odlična Luka Šebetić in Stipe Mandalinić.