Sobota, 20. 8. 2016, 22.54

Olimpijski košarkarski turnir, izločilni boji, ženske

Ameriške košarkarice ostajajo na Olimpu

ZDA košarkarice Rio | Foto Reuters

Ameriške košarkarice so šestič po vrsti osvojile zlato olimpijsko kolajno. V finalu Ria de Janeira so s 101:72 povozile Španijo. V tekmi za bronasto odličje so Srbkinje premagale Francijo.

Američanke so zlato olimpijsko kolajno osvojile osemkrat, šestkrat po vrsti, enkrat pa so bile bronaste. Španke so prvič v zgodovini prišle do olimpijske kolajne, tako kot tudi Srbkinje.

Španke so se Američankam dobro upirale do 13. minute in izida 21:24, do konca polčasa pa so favorizirane igralke trenerja Gena Auriemma dodale na plin in na odmor odšle s prednostjo 17 točk (49:32). Kmalu po začetku drugega polčasa so jo še za malenkost povečale, do zvoka sirene za konec tretje četrtine pa je bilo več ali manj jasno, da Španke ne morejo presenetiti Američank. Te so namreč vodile z 81:49. Tudi v zadnjih desetih minutah niso popuščale, prednost je le še naraščala, vprašanje je bilo le še, kakšna bo končna razlika.

Prvi strelki tekme pri ZDA sta bili Lindsay Whalen in Diana Taurasi s 17 točkami, 15 jih je dala izza črte za tri točke. Na drugi strani je bila najbolj razpoložena Španka Alba Torrens, ki je dala 18 točk.