Poročilo s tekme Koper : Gorica

Gorico od sladke zmage delilo le nekaj centimetrov #video

Rodolfo Vanoli, NK Olimpija : NK Koper, prva liga, april 2021 | Izbranci Rodolfa Vanolija so proti Gorici streljali le enkrat v okvir vrat. | Foto Vid Ponikvar/Sportida

Izbranci Rodolfa Vanolija so proti Gorici streljali le enkrat v okvir vrat.

Nogometaši Kopra in Gorice so se na večerni sobotni tekmi 30. kroga Prve lige Telekom Slovenije razšli brez golov.

Mura Olimpija
Sportal Polom Olimpije v Fazaneriji, Mura razveselila Maribor #video

Koper : Gorica 0:0

Stadion Bonifika, brez gledalcev, sodniki: Obrenović, Kovačič, Povšnar.

Koper: Adam, Caimacov (od 68. Knežević), Cerovec, Dodlek, Guberac (od 82. Jelić Balta), Mittendorfer, Palčič, Pejić (od 57. Mišić), Spinelli (od 57. Vršič), Žužek, Mulahusejnović (od 82. Stevanović).
Gorica: Likar, M. Kavčič, T. Kavčič, Mavretič, Nkama, Oyewusi (od 59. Hodžić), Paljk (od 59. Begić), Širok (od 59. Vipotnik), Zirdum, Colley (od 81. Velikonja), Cvijanović (od 81. Mlinarić).

Rumeni kartoni: Dodlek, Caimacov, Guberac; Oyewusi.
Rdeči karton: Dodlek.

Primorski obračun se je končal brez golov. Po njem Koper ostaja na petem, Gorica pa na zadnjem, desetem mestu v Prvi ligi Telekom Slovenije.

V prvem polčasu se je na Bonifiki odvila prava "nogometna uspavanka", obe ekipi sta igrali slabo in nepovezano in brez pravih priložnosti za gol. Pred goriškimi vrati je bilo še najbolj vroče v 29. minuti, ko je Argentinec Claudio Spinelli prodrl po desni strani in podal do Mateja Palčiča, ki je streljal mimo levih vrat gostujočega vratarja Uroša Likarja.

Koprčani so prvič zapretili v 29. minuti prek Mateja Palčiča:

Gosti so v prvem polčasu "zagrozili" le štiri minute kasneje, po ostrem predložku Angleža Lamina Colleyja pa je bil na pravem mestu domači vratar David Adam.

V začetku drugega polčasa se podoba na igrišču ni bistveno spremenila, nekaj več živahnosti je bilo od 64. minute naprej, ko je drugi rumeni karton prejel domači nogometaš Timotej Dodlek.

Igralci iz mesta vrtnic so le minuto kasneje izpeljali do tedaj najbolj nevarno akcijo, po strelu Gorana Cvijanovića z 20 metrov je žoga spremenila smer in zadela vratnico.

Vratnica Gorana Cvijanovića v 66. minuti:

Številčno oslabljeni gostitelji so v 66. minuti izpeljali bliskovit nasprotni napad, Nardina Mulahusejnovića, sicer prvega strelca Prve lige Telekom Slovenije, pa so le malenkosti ločile do 13. gola v sezoni.

V končnici tekme so imeli nogometaši iz Nove Gorice terensko premoč in jalovo napadali, Koprčani pa so uspešno branili. Še najbolj "vroče" je bilo pred njihovimi vrati v 86. in 90. minuti. Najprej je bil po predložku Tjaša Begića z leve strani strel Etiena Velikonje z glavo premalo močan, da bi presenetil dobro postavljenega Adama.

Ekipa iz Nove Gorice bo v prihodnjem krogu v petek, 31. aprila, gostila Muro, koprska pa dan kasneje Bravo.

Dogajanje v Kopru v živo:

Konec srečanja na Bonifiki, velika primorskega tekmeca sta se razšla brez zadetkov. Gorica je imela v zadnji tretjini dvoboja igralca več, si priigrala kar nekaj obetavnih priložnosti, a je ostalo pri začetnem rezultatu 0:0. Razmerje v strelih na gol je bilo 11:6 za goste (3:1 v okvir vrat).

90. minuta: v drugi minuti sodnikovega podaljška se je Gorici ponudila še ena priložnost za zmago, a se je po strelu Matka Zirduma izkazal vratar Kopra David Adam in žogo izbil v kot. izkazal vratar Kopra David Adam in žogo izbil v kot.

87. minuta: Gorica je bližje zadetku, tokrat je po predložku Tjaša Begića zapravil lepo priložnost Etien Velikonja. David Adam po njegovem strelu z glavo ni imel težjega dela, mreži ostajata nedotaknjeni, tako da diši po remiju.

66. minuta: Koprčani so zapretili z igralcem manj. Proti vratom vrtnic je prodiral Nardin Mulahusejnović, a je bil ravno toliko oviran, da je njegov strel zgrešil cilj.

65. minuta: Gorica bi skoraj takoj po izključitvi Timoteja Dodleka povedla na Bonifiki, a ji je sreča obrnila hrbet. Goran Cvijanović je streljal z roba kazenskega prostora, žoga pa se je od nog koprskih branilcev odbila v prečko. Goste je tako od vodstva, ki bi jim ogromno pomenil v boju za obstanek, delilo le nekaj centimetrov.

Prečka Gorana Cvijanovića:

63. minuta. Koprčani bodo nadaljevali srečanje z igralcem manj. Timotej Dodlek si je prislužil še drugi rumeni karton, tako da je moral predčasno z igrišča.

Izključitev Timoteja Dodleka:

Začetek drugega polčasa, trenerja se nista odločala za menjave.

Konec prvega polčasa, ki je bil zelo siromašen s priložnostmi. Pod edini strel, ki je romal v okvir vrat, se je podpisal Lamin Colley. Ostaja 0:0. Če bi ostalo pri tem rezultatu, bi se Gorica približala devetouvrščenim Celjanom na -5.

32. minuta: zdaj je zapretila Gorica. Lamin Colley, podal mu je Goran Cvijanović, je nevarno meril v oddaljeni kot koprskih vrat, a se je izkazal čuvaj mreže David Adam in ukrotil strel Afričana. Ostaja 0:0.

Priložnost Lamina Colleyja:

29. minuta: prva velika priložnost Kopra. Argentinec Claudio Spinneli je nevarno prodrl v kazenski prostor Gorice in zaposlil Mateja Palčiča, ki pa ni bil natančen, tako da je žoga zgrešila cilj. Zadišalo je po vodstvu gostiteljev, a ostaja 0:0.

Priložnost Mateja Palčiča:

17. minuta: na primorskem obračunu na Bonifiki še nismo videli večje priložnosti, je pa sodnik Rade Obrenović pokazal prvi rumeni karton. Prejel ga je Afričan v vrstah vrtnic Kehinde Mathias Oyewusi. Osem minut pozneje je prejel rumeni karton še nogometaš Kopra Timotej Dodlek.

Ob 20. uri se je začel primorski derbi med Koprom in Gorico.

Kanarčki bodo prestižno zmago proti velikemu tekmecu, s katerim so se srečevali tudi v prejšnji sezoni v drugi ligi, lovili z začetno enajsterico:

Vrtnice bodo dvoboj na Bonifiki začele z naslednjo zasedbo:

Sobotni prvoligaški spored se bo končal pod žarometi na Obali. V primorskem spopadu, v enem od klasik slovenskega klubskega nogometa, se bosta udarila Koper in Gorica. Oba potrebujeta točke. Kanarčki so se po hudem porazu v Stožicah, ko jih je Olimpija nadigrala s teniškim rezultatom 6:2, še oddaljili od evropskih mest na lestvici. Trener Rodolfo Vanoli vztraja pri tem, da Koprčane popelje v Evropo. Priložnost se mu ponuja tudi v pokalu, določene prednosti pa vidi tudi v prvenstvu, a bo treba zmagovati v nizu.

Tokrat je Koper na papirju favorit proti Gorici. V prejšnji sezoni je prehitel vrtnice v drugi ligi, kamor bi se lahko Novogoričani hitro vrnili, če ne bodo začeli osvajati večjega števila točk. Za devetouvrščenimi Celjani zaostajajo šest točk, tako da še verjamejo v čudež. Sploh po zadnji zmagi, za katero so se pošteno namučili, in v všečni predstavi, ki je, tako je poudaril trener NK Bravo Dejan Grabić, potekala na zelo dobro pripravljeni igralni površini, s 3:2 ugnali Ljubljančane. Gostitelje bo tudi tokrat spremljal velik motiv, Nardin Mulahusejnović bo želel zadržati vodilno mesto pri najboljših strelcih tekmovanja. Obramba Gorice bo imela veliko dela, a ne skriva svojih ciljev. ''Iz Kopra se moramo vrniti s točkami,'' sporoča levi bočni branilec Matic Paljk. Ali bo uresničil cilj, bo znano malce pred 22. uro.