Rudi Požeg Vancaš NK Triglav NK Celje Prva liga Telekom Slovenije

Sobota, 27. 10. 2018, 16.15

Poročilo s tekme Triglav : Celje

Celje vse višje, Rudi novi kralj strelcev #video

Nogometaši kranjskega Triglava so v 14. krogu Prve lige Telekom Slovenije izgubili proti Celju z 1:2 (0:2).

Marijan Pušnik
Sportal Rudar in Krško sta se odlepila od tal, v Domžalah se ni igralo #video

Celjani so prvi polčas zasluženo dobili. Čeprav ekipi nista pokazali kakšne privlačne igre, pa je Celjanom uspelo dvakrat zatresti mrežo domačih. Prvič v 20. minuti, ko je Rudi Požeg Vancaš izkoristil najstrožjo kazen. To je prav po prekršku nad njim zakrivil Ermin Alić. Požeg Vancaš je tako dosegel osmi gol v sezoni, s čimer je zdaj prvi strelec lige. Štiri od teh je dosegel z bele točke.

V 44. minuti so izbranci Dušana Kosića zadeli še drugič, po napaki Luke Čadeža, ki mu je žoga ušla iz rok, je zadel Elvir Ibišević. Domači so edino resnejšo priložnost zapravili v 26. minuti, ko je močno streljal Egzon Kryeziu, Matjaž Rozman pa je bil na mestu.

Fotogalerija s tekme v Kranju (fotograf: Vid Ponikvar):

1 / 20

Prav Egzon Kryeziu pa je v uvodu drugega polčasa domačim priigral enajstmetrovko, potem ko ga je ob preigravanju zrušil Lovro Cvek. Z bele točke je bil nato zanesljiv Luka Majcen. Zanj je bil to peti gol sezone.

V 60. minuti je dvakrat dobro posredoval Čadež po strelih Mitje Lotriča in Ibiševića, slednji pa je imel še eno izjemno priložnost, ko je prišel sam pred Čadeža, a zgrešil cilj, nenatančen pa je bil tudi Andrejašič v 84. minuti.

Kranjčani bodo v 15. krogu prihodnjo nedeljo gostili Krčane, Celjani pa Mariborčane.

Triglav : Celje 1:2 (0:2)

Športni center, gledalcev 300, sodniki: Žganec (Ljubljana), Mikača (Višnja Gora) in Bensa (Kojsko).

Strelci: 0:1 Požeg Vancaš (20./11 m), 0:2 Ibišević (44.), 1:2 Majcen (53.).

Triglav: Čadež, Alić (od 32. Bojić), D. Kryeziu, Arh Česen, Elsner, Gajić, E. Kryeziu, Majcen, Mlakar, Udovič (od 86. Jurić), Afoakwa (od 68. Žurga).

Celje: Rozman, Vidmajer, Travner, Andrejašič, Stojinović, Benedičič, Cvek (od 55. Pišek), Novak (od 88. Kerin), Požeg Vancaš, Lotrič, Ibišević (od 75. R. Štraus).

Rumeni kartoni: Majcen, Bojić, Gajić; Cvek, Andrejašič, Benedičič, Rozman.
Rdeči karton: /.

Potek srečanja v Kranju:

Konec tekme!

53. minuta: GOOOL! 1:2! Triglav se vrača! Po prekršku nad Egzonom Kryeziujem, storil ga je Lovro Cvek, je z bele pike natančno meril kapetan Luka Majcen.

Začetek drugega polčasa!

Konec prvega polčasa!

44. minuta: GOOOL! 0:2! Po veliki napaki domačega vratarja Luke Čadeža je Celje podvojilo prednost, Po podaji s prostega strela je žogo nesrečno lovil in jo odbil le do napadalca gostov, Elvirja Ibiševića, ta pa je žogo brez težav pospravil v prazno mrežo.

20. minuta: GOOOL! 0:1! Celjani so po zadetku Rudija Požega Vancaša povedli v Kranju. Slovenski reprezentant je naprej izsilil enajstmetrovko, nato pa jo tudi sam uspešno izvedel. To je njegov že osmi zadetek v tej sezoni. Zdaj je sam na vrhu liste strelcev.