6 let, 11 mesecev

olimpijske igre

Sobota, 11. 8. 2012, 20.34

Z moštvenimi športi so končane igre 30. olimpijade

S finali v košarki, rokometu, vaterpolu je padel zastor nad tekmovalnim delom iger 30. olimpijade. Olimpijski prvak v maratonu je postal Ugandec Stephen Kiprotich, Primož Kobe pa je bil 46.

Ugandec Stephen Kiprotich je presenetljivo postal novi olimpijski prvak v maratonu. S časom 2;08:01 je postavil drugi najboljši čas olimpijskih maratonov. Srebro je osvojil dvakratni svetovni prvak, Kenijec Abel Kirui (2;08:27), bron pa njegov rojak in pred tekmo morda prvi favorit Wilson Kipsang (2;09:37). Zadnji slovenski predstavnik na igrah Primož Kobe je nastopil dobro. Na zahtevni londonski progi je ves čas napredoval in s časom 2;19:28 končal na 46. mestu, kar je najboljša slovenska maratonska uvrstitev na olimpijskih igrah.

Zadnji dan 15 končnih odločitev

Ob tradicionalni moški maratonski preizkušnji bodo zadnji dan na sporedu moške finalne odločitve v kar štirih panogah. Komplete kolajn bodo razdelili v košarki, rokometu, odbojki in vaterpolu, zanimive bodo tudi druge posamične preizkušnje. V moškem boksu bodo odločitve padle v mušji (do 52 kg), lahki (do 60 kg), velterski (do 69 kg), poltežki (do 81 kg) in supertežki (do 91 kg), v rokoborbi prostega sloga pa v kategorijah do 66 in 96 kg. Pred gorskimi kolesarji je končna odločitev v olimpijskem krosu, ženske se bodo pomerile v modernem peteroboju, v ritmični gimnastiki bo na sporedu finale mnogoboja.