21.18

8 let, 5 mesecev

Sobota, 28. 7. 2012, 21.18

Sun z olimpijskim rekordom do zmage

Kitajec Yang Sun je zmagovalec finala na 400 metrov prosto na olimpijskem plavalnem tekmovanju v Londonu.

V finalu je s časom 3:40,14 dosegel nov olimpijski rekord. Drugi je bil Južnokorejec Taehwan Park (3:42,06), bronast pa je bil Američan Peter Vanderkaay (3:44,69). Na 400-metrski preizkušnji v prostem slogu je bilo dramatično že dopoldne, saj so pekinškega branilca naslova Parka najprej diskvalificirali zaradi domnevno napačnega starta, po pritožbi južnokorejske ekipe pa so ga spet uvrstili v finalni nastop. V tem je Korejec sicer začel najhitreje, a je bil tesno za njim vseskozi Sun, ki ga je v zadnjih 150 metrih tudi prehitel. Kitajec je na koncu le za sedem stotink zgrešil svetovni rekord Nemca Paula Biedermanna iz leta 2009.