15.34

Saša Brezovnik

Sreda, 18. 1. 2012, 15.34

Brezovnikova deseta v veleslalomu

Šesti tekmovalni dan prvih zimskih olimpijskih iger za mlade sta bili od slovenskih predstavnikov v Innsbrucku aktivni le alpski smučarki.

Dekleta so imela na sporedu veleslalom, Slovenijo pa sta zastopali Saša Brezovnik in Claudia Seidl. Brezovnikova je s štartno številko 18 prvo vožnjo končala na 12. mestu, Seidlova, ki je na prsih nosilo številko 33, pa je bila po prvem teku 26. Na drugi progi, ki jo je obsijalo tudi sonce, sta obe smučarki popravili svoji uvrstitvi. Claudia je napredovala na 20. mesto, Saša pa je z desetim časom druge vožnje osvojila tudi končno 10. mesto.

''Končno sem z eno tekmo lahko res zadovoljna, saj veleslalom ni moja najboljša disciplina. Po prvi vožnji sem vedela, da nimam kaj izgubiti, tako da sem odpeljala še bolj 'na polno' in mi je uspelo pridobiti še nekaj mest," je bila vidno zadovoljna 16-letna Brezovnikova. Celjanka na igrah v Innsbrucku še ni rekla zadnje besede: ''Čaka me še slalomski nastop. Slalom je moja najboljša disciplina. Imam cilj priti na stopničke, a bom morala biti zelo zbrana in iztisniti maksimum."

Dvojno zmago sta Franciji prismučali Clara Direz in Estelle Alphand, hči znanega smučarja Luca Alphanda, ki je na igrah v Innsbrucku osvojila že četrto medaljo. Tretja je bila Švicarka Jasmina Suter.