Sobota, 22. 4. 2017, 21.53

1. DOL, ženske, sklepni boji

Mariborčanke vrnile naslov v Lukno, tretje mesto Goričankam

Nova KBM Branik Calcit Volleyball odbojka | Foto Matic Klanšek Velej/Sportida

Odbojkarice Nove KBM Branika so prekinile dveletno prevlado Calcita in spet postale državne prvakinje. In to na ekspresen način, saj so njihove največje tekmice, igralke ljubljanskega Calcita Volleyballa, v finalu premagale že po treh tekmah. Po dveh zmagah s 3:0 so na tretji v Mariboru zmagale s 3:1. Tretje mesto so si na odločilni tretji tekmi zagotovile odbojkarice GEN-I Volley.

Varovanke Bruna Najdiča so imele v prvem nizu težave s sprejemom, predvsem je v tem elementu veliko napak delala Nika Blagne, a so se v nadaljevanju v tem popravile, predvsem pa se razigrale v bloku in pri servisu.

Tudi napad je bil razigran, posledica tega je bila, da so si tako v drugem kot v tretjem nizu zgodaj priigrale visoko prednost, ki so jo zadržale do konca. Četrti niz je bil spet bolj izenačen, a le na začetku, večjega dvoma, kdo bo zmagovalec, pa ni bilo, saj so domače po prvem tehničnem odmoru pobegnile in tekmo mirno pripeljale do konca. Najučinkovitejša igralka tekme je bila spet Iza Mlakar, dosegla je 25 točk.

"Malo sem se bal te tekme, na vsakem koraku sem čutil pritisk in morda so ga v prvem nizu čutile tudi naše odbojkarice. Tekmo so začele premalo agresivno in posledica take igre je bil izgubljen niz. V nadaljevanju so dekleta zaigrala veliko boljše, začele pritiskati s servisi, prevzela pobudo na igrišču in tehtnica v igri s se je nagnila v našo prid. Če v prvi in drugi finalni tekmi nisem bil povsem zadovoljen z igro, priznam, da na tokratni nisem bil toliko osredotočen nanjo, bolj na to, da zmagamo in da uspešno sklenemo sezono. Dekletom čestitam za naslov, ki so si ga po dveh sušnih letih tako želele.

Vso sezono so garale, Calcit, ki je sicer imel nekaj težav z nosečima igralka in poškodbo Ilke Van der Vyver, so premagale v vseh osmih poskusih, kar je izvrsten dosežek. Sezona se je sicer začel z napovedmi, da nimamo proti njim nobenih možnosti, po naši prvi zmagi so bile možnosti kar naenkrat 50:50, pa naši drugi pa smo že mi postali favoriti. Očitno je bila to prava napoved," je po koncu uspešne sezone dejal trener bankirk Bruno Najdič.

Tretje mesto po letu 2010 spet v Novo Gorico

Tako kot v lanski sezoni je tudi v letošnji o končnem tretjem mestu odločala tretja tekma končnice, spet pa so si na nasprotnih straneh mreže stale odbojkarice GEN-I Volleyja in Volleyballa Ljubljane.

Obe predhodni tekmi sta se končali s 3:2, na obeh pa sta se zmage veselili domači ekipi, tako kot na današnji odločilni. Novogoričanke so bile že v izgubljenem položaju, saj so Ljubljančanke dobile uvodna niza, nato pa so bile varovanke Alena Bektaševića bolj zbrane v končnici tretjega, v četrtem so popolnoma nadigrale nasprotnice, tie-break pa so dobile na 17. točki in po letu 2010 spet osvojile tretje mesto v državnem prvenstvu.