7. 10. 2012,
13.32

Ronaldinho

Nedelja, 7. 10. 2012, 13.32

Ronaldinho je vnovič dokazal, da še zdaleč ni pozabil igrati nogometa. Bil je junak visoke zmage Atletica Mineira. Tekma je bila zanj zelo čustvena.

Čeprav je pred tekmo izvedel, da je umrl njegov očim – brez očeta je ostal, ko je bil star osem let -, se je odločil, da odigra tekmo. Verjetno je bil prav zato toliko bolj motiviran, da nastopi čim bolje, kar se je na zelenici še kako poznalo. Po kar štirih tekmah brez zmage je namreč njegov Atletico Mineiro le prišel do treh točk. In to na kakšen način. S 6:0 je dobesedno razbil Figueirense pred domačimi navijači, junak tekme pa je bil kdo drug kot Ronaldinho.

Po dvanajstih minutah je z atraktivnim golom poskrbel za vodstvo domačih z 1:0. Ko je zadel, so ga premagala čustva. Planil je v jok. ''Danes je bilo zelo težko. Potreboval sem moč, da sem premagal žalost zaradi izgube zelo posebne osebe. Potrudil sem se, da bi dobro predstavo posvetil preminulemu očimu. Hvala vsem za podporo, ki jo v teh težkih časih nudite meni in moji družini,'' je po tekmi povedal 32-letni zvezdnik, ki je v 32. minuti je z domiselnim prostim strelom, kakršne smo videli že, ko je igral v Evropi, povišal na 3:0. V 63. minuti je zadel še z enajstih metrov za 4:0 in zaokrožil sijajno predstavo.

Atletico Mineiro je po 28 odigranih krogih močnega brazilskega prvenstva na drugem mestu. Vodi Fluminense Deca (nekdanji zvezdnik Chelseaja, Barcelone in Porta) in Freda (nekdanji golgeter Lyona), ki je s 14 goli tudi najboljši strelec prvenstva. Ronaldinho jih je doslej zabil osem.