5 let, 2 meseca

Etien Velikonja Lierse Mechelen Slaviša Stojanović

Ponedeljek, 23. 2. 2015, 2.46

Velikonja ga je dosegel, a ni prinesel čudeža (video)

Slovenski napadalec Etien Velikonja je na dvoboju med Mechelenom in Liersejem dosegel gol, a na koncu izgubil z 1:2 in ostal brez pomembnih točk v boju za obstanek v belgijskem prvenstvu.

Lierse je po odhodu Slaviše Stojanovića izkoristil šok terapijo ob menjavi trenerja in jo preobrnil v čudežen niz zaporednih zmag, s katerima se je približal sosedom na razpredelnici. V tretje pa se le ni izšlo. Štirikratni belgijski prvaki, prikovani na zadnjem mestu, so na zadnji tekmi 27. kroga belgijskega prvenstva izgubili pri Mechelenu (1:2).

Čudež je tokrat izostal. Pomagal ni niti zadetek Etiena Velikonje, prvi iz igre, ki ga je dosegel v dresu Lierseja. Po prihodu v Belgijo je dvakrat zadel v polno, a se je prvič med strelce vpisal z bele točke. Tokrat je izkoristil imenitno podajo 18-letnega Egipčana Karima Hafeza. Žogo je dobil tako posrečeno, da je nato z njo skoraj prečkal golovo črto in z neposredne bližine izenačil na 1:1.

Šestindvajsetletni napadalec iz Šempetra pri Novi Gorici je odigral 78 minut in igro zapustil pri zaostanku z 1:2, saj so gostitelji na začetku drugega polčasa povedli in vodstvo obdržali do konca. Velikonja je na petih nastopih za Lierse dosegel dva zadetka.

Do konca rednega dela prvenstva so še trije krogi, Lierse pa je zaradi slabih rezultatov tekmecev, ki so se tudi znašli pri repu razpredelnice, zadržal možnost, da bi si neposredno zagotovil obstanek med elito. Zaostanek za moštvom Mouscron-Peruwelz znaša dve, za Cercle Brugge, ki je konec prejšnjega tedna remiziral, tri, za Waasland-Beveren pa štiri točke.