Robert Berić Samir Handanović Nejc Skubic Džengis Čavušević Bojan Jokić Liga Europa

Liga Europa, 1. krog

Robert Berić v oblakih, Samir Handanović in Jose Mourinho treščila ob tla

1

Robert Berić | Foto Reuters

Po ligi prvakov se je začel tudi skupinski del lige Europa, v katerem nastopa kar nekaj slovenskih nogometašev. Robert Berić je z novim golom Saint Etiennu prinesel točko v Mainzu. Samir Handanović je z Interjem doživel boleč poraz. Izgubil je tudi Nejc Skubic s turškim Konyasporjem. Josip Iličić s Fiorentino do točke. Šok za Manchester United in Joseja Mourinha na Nizozemskem. Maccabi je v Tel Avivu zapravil nemogoče.

Robert Berić, ki se je prejšnji teden izkazal z golom v francoskem prvenstvu proti slovitemu PSG, nadaljuje z izjemno strelsko formo v dresu Saint Etienna. Zdaj se je izkazal še z golom v Evropi in v 88. minuti izničil prednost Nemcev. Izenačil je na 1:1 po iznajdljivem strelu z glavo in postavil končni izid tekme. Igral je od prve do zadnje minute.

To je bil njegov četrti gol v tej sezoni, dva je dosegel v prvenstvu, in skupaj deveti v 22. nastopu v dresu Saint Etienna, h kateremu je prišel pred letom dni, a potem zanj več kot pol leta zaradi hude poškodbe ni igral.

Večer za pozabo za Samirja Handanovića

Villarreal je premagal Zürich. | Foto: Reuters Villarreal je premagal Zürich. Foto: Reuters Preostali slovenski nogometaši, ki so bili prav tako na delu, so bili manj uspešni. Josip Iličić je za Fiorentino, ki je remizirala brez zadetkov v Solunu pri Paoku v skupini J, igral 63 minut in prejel rumeni karton.

Nejc Skubic je pri porazu Konyaspora v Turčiji z 0:1 proti Šahtarju Donecku v skupini H igral od prve do zadnje minute.

Zelo nezadovoljen je lahko Samir Handanović, ki je z Interjem v skupini K izgubil v Milanu proti izraelskemu Hapoelu Be'er Shavi z 0:2.

V skupini L je Villarreal, na njegovem plačilnem seznamu je tudi Bojan Jokić, a je trenutno daleč od trenerjevih zamisli in sploh ni prijavljen za evropske nastope, doma z 2:1 odpravil Zürich, za katerega je od 83. minute igral Džengis Čavušević.

V vročem Tel Avivu je Maccabi proti Zenitu v zadnjih 15 minutah zapravil prednost treh golov in izgubil. | Foto: Reuters V vročem Tel Avivu je Maccabi proti Zenitu v zadnjih 15 minutah zapravil prednost treh golov in izgubil. Foto: Reuters
Maccabi 15 minut pred koncem vodil s 3:0, a izgubil

Omeniti velja, da je Manchester United Joseja Mourinha izgubil v Rotterdamu pri Feyenoordu. Zelo zanimivo je bilo tudi v Tel Avivu, kjer je Maccabi, ki je v play-offu po enajstmetrovkah izločil splitski Hajduk, na klopi katerega sedi Slovenec Marijan Pušnik, proti Zenitu še 15 minut do konca vodil s 3:0, a nato izgubil s 3:4.

Naslov je v prejšnji sezoni osvojila Sevilla, ki si je z zmago v tem tekmovanju zagotovila nastop v ligi prvakov.