18. 2. 2008,
12.59

Ponedeljek, 18. 2. 2008, 12.59

V Londonu brez, v Carigradu in Glasgowu pet zadetkov

V sredo so se končale prve tekme osmina finala nogometne lige prvakov. Do zmag sta prišla Barcelona in Fenerbahče, srečanje v Londonu in Lyonu pa se je končalo z remijem.

Branilec naslova Milan je v Londonu uspel mrežo ohraniti nedotaknjeno, zato bo srečanje v Milanu še kako zanimivo. Manchester United je z zadetkom ob koncu do remija popeljal rezervist Carlos Tevez, v Glasgowu se je proti Celticu izkazal Barcelonin as Leo Messi, Fenerbahče pa je z enakim izidom 3:2 premagal špansko Sevillo.

Na Anfieldu sta se merila lanskoletni finalist Liverpool in v domačem prvenstvu nepremagljivi Inter. Italijanski prvak, ki je v 30. minuti ostal brez Marca Materazzija, je moral priznati premoč domačinom, ki so slavili zmago z goloma Dirka Kuyta in Stevena Gerrarda. Chelsea se je odpravil v Atene, kjer se je z grškim prvakom Olympiakosom razšel z remijem. Slovenski reprezentant Mirnes Šišič je spremljal dvoboj s klopi za rezervne igralce. Roma je na domačem štadionu gostila sloviti Real iz Madrida. Slednji je po zadetku Raula tudi prišel v vodstvo, za popoln preobrat pa sta poskrbela David Pizarro in Mancini. Edini nemški predstavnik v tem elitnem tekmovanju, Schalke, je gostil Porto. Nemcem je zmago že v 4. minuti zagotovil Kevin Kuranyi.

Liga prvakov, osmina finala (prve tekme):

Sreda: Celtic : Barcelona 2:3 (2:1) Vennegoor 16., Robson 38.; Messi 18., 79., Henry 52.

Lyon : Manchester United 1:1 (0:0) Benzema 54.; Tevez 87.

Arsenal : Milan 0:0 (0:0)

Fenerbahče : Sevilla 3:2 (1:1) Kežman 17., Lugano 57., Sentürk 87.; Edu 23./a.g., Escude 66.

Torek Roma : Real Madrid 2:1 (1:1) Pizarro 24. Mancini 58.; Raul 8.

Liverpool : Inter 2:0 (0:0) Kuyt 85., Gerrard 90.; R.K.: Materazzi 30./Inter

Olympiakos : Chelsea 0:0

Schalke : Porto 1:0 (1:0) Kuranyi 4.