19. 11. 2012,
8.46

Ponedeljek, 19. 11. 2012, 8.46

V finalu MLS Los Angeles in Houston

V finalu ameriške profesionalne nogometne lige MLS bosta igrali isti ekipi kot lani, za prvaka se bosta borila Los Angeles Galaxy in Houston Dynamo.

Los Angeles je v povratnem dvoboju polfinala s Seattlom sicer izgubil z 1:2, a napredoval s skupnim izidom 4:2, z istim skupnim izidom pa si je finale zagotovil tudi Houston, v povratnem dvoboju z D.C. Unitedom je igral 1:1. Prva tekma finala bo 1. decembra, lani je bil prvak Los Angeles.

Seattle je v povratno tekmo vstopil z namero, da izniči zaostanek 0:3 s prve tekme. Z goloma Eddieja Johnsona in Zacha Scotta je že bil na dobri poti, da svojo željo uresniči, a v 68. minuti je po igranju z roko v kazenskem prostoru domačih (Adam Johansson) irski zvezdnik Robbie Keane izkoristil enajstmetrovko, s tem pa je bil skupni zmagovalec odločen.

Houston je do finala prišel z manj stresa, saj mu je Boniek Garcia v 33. minuti povratnega dvoboja zagotovil skupno vodstvo s 4:1, D.C. United, ki na naslov čaka že od leta 2004, pa se je porazu še v povratnem polfinalnem obračunu izognil z golom Branka Boškovića v 83. minuti.