21.07

Slaviša Stojanović Matjaž Kek Darko Milanič

Nedelja, 1. 12. 2013, 21.07

Stojanović ostaja v zmagovitih tirnicah, Kek se je reševal pred prvim porazom

Slaviša Stojanović je na klopi Crvene zvezde spet zmagal. Matjaž Kek bi skorajda doživel prvi domači poraz na klopi Rijeke. Darko Milanič je spet izgubil.

Matjažu Keku je z Rijeko v hrvaškem prvenstvu spodrsnilo. Pred domačimi navijači je gostil Slaven Belupo, ki se bori za obstanek. Zmaga je bila pričakovana, na koncu pa so se Rečani celo reševali pred porazom, saj so gostje dvakrat vodili, a je kdo drug kot Leon Benko, ki je z naskokom najboljši strelec Rečanov v tej sezoni, Rijeko rešil pred porazom in poskrbel za remi z 2:2. Matija Škarabot za Rijeko tudi tokrat ni igral.

Stojanović četrtič zapored

Vse bolje gre Slaviši Stojanoviću na klopi Crvene zvezde. Po zmagi na velikem derbiju proti Partizanu je nanizal še tri zaporedne zmage. Zadnjo v soboto, ko je zmagal na obračunu z mestnim tekmecem OFK Beogradom z 2:1. Zmagal je tudi Partizan, tako da rdeče-črni ostajajo na drugem mestu s točko zaostanka za velikim rivalom. Pred najbližjim zasledovalcem na tretjem mestu imajo še vedno pet točk prednosti. Nejc Pečnik je pri tokratni zmagi igral 62 minut.

Milanič izgubil tretjič v zadnjih štirih tekmah

Povsem drugačna je zgodba z Darkom Milaničem na klopi graškega Sturma, ki je tokrat izgubil še tretjič v zadnjih štirih prvenstvenih krogih. V soboto je bil za Gradčane usoden Wiener Neustadt, ki jih je premagal s 3:2. Robert Berić je za Sturm, ki je trenutno šele na šestem mestu in s kar šestimi točkami zaostanka za petim mestom, igral od prve do zadnje minute.