Atletico Madrid Jan Oblak Jan Oblak Real Madrid Barcelona špansko prvenstvo

5 let

Špansko prvenstvo, 29. krog

Zidane v vrata postavil sina in se skoraj opekel, Barcelona praktično že prvak

1

Real Madrid Huesca | V vratih Reala Madrida, ki je do zmage prišel v zadnjih minutah, je stal Luca Zidane. To je bil njegov drugi nastop v španskem prvenstvu.  | Foto Reuters

Madridski Real se je na zadnji tekmi 29. kroga španskega prvenstva namučil z najslabšo ekipo lige Huesco, ki jo je premagal s 3:2 šele v izdihljajih tekme z golom Karima Benzemaja. Beli baletniki, v vrata katerih je Zinedine Zidane postavil 20-letnega sina Luco, so na tekmi dvakrat zaostajali. Valencia je slavila z zadetkom Daniela Pareja, ki je izkoristil 11-metrovko, premagala in prehitela Sevillo. Barcelona je s sobotno zmago nad Espanyolom zadržala deset točk prednosti pred Atelticom iz Madrida.

Sportal Robert Berić junak francoskega velikana, osrečil ga je z mojstrskim golom #video

Špansko prvenstvo je praktično že odločeno. Barcelona ima namreč devet krogov pred koncem deset točk pred drugouvrščenim Atleticom. V soboto so Lionel Messi in soigralci z 2:0 premagali mestnega tekmeca Espanyol. Oba zadetka je v drugem polčasu dosegel prvi zvezdnik, ki je še deseto zaporedno sezono dosegel vsaj 40 zadetkov.

Jan Oblak je z Atleticom gostoval pri Alavesu in zanesljivo zmagal. Dosegli so štiri zadetke, Oblak pa je spet zaklenil svojo mrežo.