19. 3. 2023,
22.59

1 leto, 1 mesec

Thermometer Blue 0,17

Barcelona Real Madrid Atletico Madrid Valencia Jan Oblak Jan Oblak špansko prvenstvo

Nedelja, 19. 3. 2023, 22.59

Špansko prvenstvo, 26. krog

Barcelona po drami na el clasicu pobegnila že na +12

Barcelona Franck Kessie | Mož odločitve je bil Franck Kessie. | Foto Reuters

Mož odločitve je bil Franck Kessie.

V španskem prvenstvu je bila večina oči v 26. krogu uprtih v spektakel na Camp Nouu, kjer je Barcelona n največjem prazniku španskega klubskega nogometa po preobratu in zadetku v sodnikovem dodatku zmagala z 2:1. Katalonci so po zmagi Realu na vrhu la lige pobegnili že na 12 točk prednosti.

Nedelja, 19. marec:

liga prvakov finale Real Madrid prvak
Sportal Obeta se poslastica poslastic! Bayern proti Manchester Cityju.

Obračun vodilnih ekip lige, med katerima je bilo pred dvobojem devet točk razlike v korist Kataloncev (65-56), je bil izjemno pomemben za oba kluba. Blaugrana bi s tremi točkami naskok povečala na več kot deset, Real bi po drugi strani imel morda še ulovljivih –6. Na koncu so z zadetkom v sodnikovem dodatku slavili domači in zdaj ima Barca 68 točk, Madridčani pa 56.

Real je tekmo odprl sanjsko. V deveti minuti je dokaj nenevaren predložek proti vratom Barcelone s strani poskušal poslati Vinicius Junior, žogo pa je ob preletu nesrečno zadel Ronald Araujo, ki je presenetil nepripravljenega vratarja Marca ter Stegna in zatresel lastno mrežo. A tik pred koncem prvega polčasa je sledil odgovor Barcelone, v 45. minuti je odbito žogo v kazenskem prostoru za hrbet vratarja Thibauta Courtoisa poslal Sergi Roberto.

Trenutek, po katerem je Real povedel. | Foto: Reuters Trenutek, po katerem je Real povedel. Foto: Reuters

V 81. minuti je za novo veselje navijačev Reala poskrbel Marco Asensio, a je glavni sodnik srečanja Ricardo de Burgos Bengoetxea po posvetovanju z VAR presodil, da je bil Asensio ob podaji za nekaj milimetrov v prepovedanem položaju, gol pa ni obveljal. Ko je že bilo videti, da se bo tekma končala z remijem, pa je v 92. minuti znova udarila Barcelona. Mož odločitve je postal Franck Kessie, ki ga je z natančno podajo z leve strani lepo zaposlil Alejandro Balde, Kessie pa je zadel za 22. zmago Barcelone v sezoni.

Ekstaza navdušenja po zmagovitem zadetku Barcelone. | Foto: Reuters Ekstaza navdušenja po zmagovitem zadetku Barcelone. Foto: Reuters

Atletico nadaljuje odlični niz

Nogometaši Atletico Madrida z Janom Oblakom pa so v soboto podaljšali serijo odličnih rezultatov po svetovnem prvenstvu v Katarju. V španskem prvenstvu na zadnjih enajstih tekmah še niso izgubili, v 26. krogu so na domačem stadionu Metropolitano premagali Valencio s 3:0.

Jan Oblak je 18. v sezoni zaklenil vrata. | Foto: Reuters Jan Oblak je 18. v sezoni zaklenil vrata. Foto: Reuters

Atletico Madrid je po 18. decembru, ko se je v Dohi končalo SP, vpisal osem zmag in tri neodločene izide. Hkrati je od septembra, brez upoštevanja obračuna z Barcelono v začetku januarja, že devet tekem neporažen na svojem stadionu – šest zmag, trije remiji. S 15. zmago se je Atletico Madrid učvrstil na tretjem mestu la lige. Za Los Colchonerose so zadeli Antoine Griezmann (23.), Yannick Carrasco (48.) in Thomas Lemar (67.). Jan Oblak je osemnajstič v sezoni oziroma na 42 tekmah v vseh tekmovanjih, vključno s prijateljskimi srečanji na začetku sezone, ohranil mrežo nedotaknjeno.

Kot prva sta se v 26. krogu španskega prvenstva za točke že v petek spopadla Valladolid in Athletic Bilbao, ki je v prejšnjem krogu doma namučil Barcelono, na koncu pa ostal brez točk (0:1). A tokrat je Athletic zmagal s 3:1.