Real se je izvlekel, Oblak nepremagan, Messi do jubilejnega 400. gola #video

1

Jan Oblak | Jan Oblak je tekmo končal brez prejetega gola. | Foto Getty Images

Jan Oblak je tekmo končal brez prejetega gola.

V 19. krogu španskega prvenstva je Jan Oblak z Atleticom gostil Levante, ki je med tednom v pokalu premagal Barcelono, in zaklenil vrata. Za zmago Atletica je poskrbel Antoine Griezmann. Barcelona je s 3:0 odpravila Eibar, dvakrat je zadel Luis Suarez, enkrat je mrežo zatresel Lionel Messi. Real Madrid, ki je v zadnjih dveh tekmah osvojil le točko, je na gostovanju pri Betisu slavil z 2:1. V 88. minuti mu je zmago pristreljal Daniel Ceballos. Beli balet se je moral od drugega polčasa znajti brez Karima Benzemaja, ki si je poškodoval prst (sum na zlom mezinca).

Lionel Messi je na tekmi proti Eibarju zabil že 400. gol v španski ligi. Messi je sicer že dobra štiri leta rekorder španske lige, potem ko je prestavil prejšnji mejnik najboljšega strelca v Španiji Telma Zarre z 253 zadetki. Toliko zadetkov je Messi dosegel že do novembra 2014. Za jubilejni mejnik in 400 golov v ligi je Argentinec potreboval 435 tekem. S 17 zadetki je nogometaš Barcelone tudi na vrhu lestvice strelcev v tej sezoni v la ligi.

400. gol Messija v španskem prvenstvu:

Krog se je začel v petek, ko so gledalci v Madridu videli kar šest golov. Rayo Vallecano, ki se bori za obstanek, je s hat-trickom Raula De Tomasa s 4:2 premagal Celto.