28. 11. 2021,
23.00

2 leti, 4 mesece

Thermometer Blue 0,08

La Liga špansko prvenstvo Barcelona Real Madrid Atletico Madrid Jan Oblak Jan Oblak

Nedelja, 28. 11. 2021, 23.00

Špansko prvenstvo, 15. krog

Oblak kljub avtogolu do nove zmage, Real boljši od Seville

Jan Oblak Luis Suarez | Jan Oblak se je z Atleticom veselil zmage nad Cadizom, prejel je le en gol, ki si ga je v 86. minuti zabil kar sam. | Foto Reuters

V sobotni poslastici 15. kroga španskega prvenstva je Barcelona v gosteh premagala Villarreal (3:1). Novi trener katalonskega velikana Xavi se je tako na prvem gostovanju razveselil zmage. Njegov predhodnik Ronald Koeman je v tej sezoni ni dočakal. Atletico Madrid, ki brani španski naslov, v ligi prvakov pa si je z nenačrtovanim domačim porazom proti Milanu otežil pot do napredovanja, je v nedeljo z Janom Oblakom gostoval v Cadizu in se veselil zanesljive zmage s 4:1, s katero je skočil na drugo mesto na prvenstveni lestvici. Danes sta obračunala še vodilni Real Madrid in Sevilla, zmage z 2:1 pa so se veselili Madridčani. Karim Benzema je dosegel že 11. gol v tej sezoni španske lige.

Atletico je imel v dvoboju z zasedbo z dna lestvice, Cadiz je na 17. mestu la lige, jasen status favorita. A šele v drugem polčasu so gostje strli odpor borbenih domačih nogometašev. Načel jih je Thomas Lemar v 56. minuti, nato je povišal Antoine Griezmann v 70., za 3:0 je bi uspešen Angel Correa v 76. minuti.

Ko se je že zdelo, da bo imel slovenski reprezentančni vratar Jan Oblak miren večer in bo tekmo končal brez prejetega gola, pa ga je z nenavadnim strelom s strani presenetil Choco Lozano. Žoga je v visokem poku preletela kazenski prostor in se od vratnice ob presenečenem Oblaku, ki leta ni najbolje ocenil, odbila v mrežo. A znižanje je imelo le lepotni učinek na izid, saj je že v naslednjem napadu za Madridčane zadel še Matheus Cunha in postavil končnih 4:1.

Real ostaja na vrhu

Zadnja nedeljska tekma bi lahko prinesla tudi spremembo prav na vrhu. Sevilla je imela pred začetkom 28 točk in možnost, da bi z zmago prehitela tekmece, ki so jih imeli 30, ter skočila na prvo mesto. A Karim Benzema in Vinicius Junior sta poskrbela za zmago kraljevskega kluba, čeprav je na tekmi z zadetkom Rafe Mira povedla.

Zdaj ima Real 33 točk, Sevilla je ostala pri 28 na četrtem mestu, pred njo sta Atletico in Real Sociedad, ki imata po 29 točk.

Barcelona prvič letos do dveh zmag zapored

Barcelona pod vodstvom novega trenerja Xavija ostaja neporažena. Na sobotnem gostovanju pri Villarrealu, kjer v prvem polčasu ni bilo zadetkov, se je nekajkrat znašla v težavah. Rumena podmornica si je priigrala kar nekaj priložnosti, bila dobršen del srečanja nevarnejši tekmec, na koncu pa ostala brez točk. Dišalo je po remiju (1:1), a je Barcelona v zadnjih minutah dosegla dva zadetka in prvič v tej sezoni pozdravila zaporedni zmagi v domačem prvenstvu.

Najboljši strelec Barcelone Memphis Depay je v 88. minuti popeljal katalonskega velikana v vodstvo z 2:1. | Foto: Reuters Najboljši strelec Barcelone Memphis Depay je v 88. minuti popeljal katalonskega velikana v vodstvo z 2:1. Foto: Reuters

Jan Oblak, Zlatan Ibrahimović
Sportal Zgodovinski dosežek Handanovića, Oblak v nezavidljivem položaju

Špansko prvenstvo, 15. krog:

Petek, 26. november:
Athletic Bilbao : Granada 2:2 (1:2)
Garcia 10., Maximiano 76./ag.; Machis 25., Molina 34.; R.K: Martinez/Athletic 90.+9

Cadiz : Atletico Madrid 1:4 (0:0)
Oblak 86./a.g.; Lemar 56., Griezmann 70., Correa 76., Cunha 86.
Jan Oblak (Atletico) je odigral celo tekmo, v 86. minuti si je gol zabil kar sam.

Real Madrid : Sevilla 2:1 (1:1)
Benzema 32., Vinicius Junior. 87.; Mir 12.