angleško prvenstvo Premier League Everton Newcastle United

Saj ni res, pa je: navijač se je sredi tekme privezal na vratnico gola #video

1

Everton prekinitev | Gledalec, ki se je za vrat privezal na vratnico. | Foto Reuters

Gledalec, ki se je za vrat privezal na vratnico.

V četrtek je bila v angleškem nogometnem prvenstvu na sporedu zaostala tekma 20. kroga angleškega prvenstva, na kateri sta se pomerila Everton in Newcastle. Dvoboj je bil v drugem polčasu za nekaj časa prekinjen, potem ko se je eden od navijačev domačega kluba za vrat privezal na vratnico gola gostiteljev.

Tekma Evertona proti Newcastlu v premier ligi je bila v prvih minutah drugega polčasa prekinjena, razlog pa je bil nadvse bizaren. Eden od gledalcev v Liverpoolu se je namreč za vrat privezal na vratnico na Goodison Parku. Neznani navijač je pritekel na igrišče in se na hitro z vezico pripel na gol domačih, kjer je bil v vratih Asmir Begović, ki je le nemočno opazoval dogajanje.

Izjemno bizaren incident naj bi se zgodil v znak protesta proti posegom v okolje, saj je navijač nosil oranžno majico z napisoma "Just stop oil" (Ustavite nafto) in "Nimamo prihodnosti".

Po skoraj sedemminutni prekinitvi in težavah pristojnih so navijača vendarle dobesedno odstranili iz gola, z igrišča pa so ga pospremili varnostniki in policija. Večina javnosti se zdaj sprašuje, kaj so pristojni počeli v času, ko je gledalcu uspelo vdreti na igrišče in se še privezati za vratnico. Kmalu zatem, ko so prvega navijača odstranili z igrišča, pa je na zelenico pritekel še nekdo, a so ga še pravi čas ustavili.

Tekma se je nato vendarle nemoteno nadaljevala, Everton pa je zmagal z 1:0 po zadetku Alexa Iwobija v 99. minuti tekme.