7 let, 12 mesecev

Newcastle United Manchester City Manchester United Alex Ferguson

Ponedeljek, 26. 12. 2011, 10.09

Po Unitedu izgubil še City - v 93. minuti

V 19. krogu premier league je Man United na 70. rojstni dan Alexa Fergusona izgubil. Enako se je pripetilo Manchester Cityju. Sunderland jim je zabil v 93. minuti. Opekel se je tudi Chelsea.

Po debiju v prvi postavi angleške elitne lige na tekmi proti West Bromwich Albionu (na tisti tekmi je zatresel tudi okvir vrat), je proti Liverpoolu za Harisa Vučkića druga tekma, ko se je znašel v začetni postavi. Harisa je v 24. minuti z bližine žoga zadela naravnost v obraz in za minuto je v bolečinah celo odšel z igrišča. Zanimivo je, da je Newcastle ravno iz tega napada dosegel vodilni zadetek. Lastno mrežo je zatresel Daniel Agger, veliko je k temu z oviranjem pripomogel tudi Demba Ba. Le štiri minute kasneje pa je po močnem strelu s kakšnih 13-ih metrov izenačil Craig Bellamy.

Vučkić je igral do 65. minute, ko ga je zamenjal Hatem Ben Arfa. Kmalu zatem pa je Liverpool po prostem strelu preko Craiga Bellamyja prišel do vodstva. Tretji zadetek za Liverpool je po podaji Jordana Hendersona dosegel kapetan in tokratni rezervist Steven Gerrard.

Blackburn je bil pred tekmami 19. kroga na zadnjem mestu. Gostovali so na Old Traffordu in proti Manchester Unitedu jim ni nihče pripisoval pravih možnosti. A še enkrat več se je izkazalo, zakaj je angleška premier league najbolj zanimiva liga na svetu - vsak lahko premaga vsakogar. Tako so United na 70. rojstni dan trenerja Alexa Fergusona premagali s 3:2. Gostje so povedli z dvema zadetkoma Yakubuja, nakar je Dimitar Berbatov poskrbel za izenačenje. Teater sanj je 10 minut pred koncem utišal Grant Hanley. United tako leto končuje na drugem mestu, saj imajo slabšo gol razliko od vodilnega Manchester Cityja. Tudi slednji so si privoščili poraz. Na novega leta dan jih je z golom iz prepovedanega položaja v 93. minuti premagal Sunderland. Spodrsljaj se je zgodil tudi Chelseaju, Tottenham pa je prišel le do točke. Medtem se je Arsenal z zmago nad QPR-jem s šestega zavihtel na četrto mesto.

Angleško prvenstvo, 19. krog:

Petek: Liverpool : Newcastle 3:1 (1:1) Bellamy 30., 67., Gerrard 78.; Agger 25./a.g. Haris Vučkić (Newcastle) je igral do 65. minute.

Sobota: Manchester United : Blackburn 2:3 (0:1) Berbatov 52., 62.; Yakubu 16. (11-m), 51., Hanley 80.

Arsenal : QPR 1:0 (0:0) Van Persie 60.

Bolton : Wolverhampton 1:1 (1:0) Ricketts 22.; Fletcher 49.

Chelsea : Aston Villa 1:3 (1:1) Drogba 23. (11-m); Ireland 28., Petrov 83., Bent 86.

Norwich City : Fulham 1:1 (0:1) Jackson 90.; Sa 7.

Stoke City : Wigan 2:2 (0:1) Walters 77. (11-m), Jerome 84.; Moses 45., Watson 87. (11-m) RK: Caldwell 76. (Wigan)

Swansea City : Tottenham 1:1 (0:1) Sinclair 84.; Van der Vaart 44.

Nedelja: WBA : Everton 0:1 (0:0) Anichebe 87.

Sunderland : Manchester City 1:0 (0:0) Ji 93.

17 - van Persie (Arsenal) 14 - Ba (Newcastle) 13 - Rooney (Man Utd), Agüero (Man City) 12 - Yakubu (Blackburn) 10 - Džeko (Man City) 9 - Sturridge (Chelsea), Adebayor (Tottenham)