16.48

Manchester United Chelsea Manchester City Arsenal

Sreda, 22. 8. 2012, 16.48

Persie rešil United, v trilerju Arsenalu in Cityju točka

Robin van Persie je z golom z bele točke Man Unitedu priboril zmago na derbiju premier lige z Liverpoolom. Man City in Arsenal sta se po trilerju v zadnjih minutah razšla z 1:1.

Veliki derbi angleškega nogometa med Liverpoolom in Manchester Unitedom so na Anfieldu dobili gostje. Za končnih 2:1 je v 81. minuti enajstmetrovko uspešno izvedel Robin van Persie. Strel z bele točke je s prekrškom nad Antoniom Valencio zakrivil Glen Johnson. Domači so bili vse od 39. minute z igralcem manj, potem ko je pordečel Jonjo Shelvey. Vseeno so nekaj minut kasneje "redsi" z golom Stevena Gerarda povedli. Po odmoru je izenačil Rafael. United sicer ni blestel, a je s tremi točkami prišel do dvanajstih in tako zaostaja le še za eno za Chelseajem. Liverpool je po petih tekmah še brez zmage, kar je njihov najslabši začetek premier lige.

V soboto je od ekip, ki ciljajo na sam vrh premier lige, igral Chelsea. Stoke City, ki je v prvih štirih krogih štirikrat remiziral, se je dobro upiral favoriziranim Londončanom, nato pa je stvari na svoje mesto po podaji Juana Mate postavil branilec domačih Ashley Cole in evropskim prvakom prinesel tri točke. Z odlično igro je navdušil liverpoolski Everton. Z zmago 3:0 nad Swanseajem so se prebili pod sam vrh prvenstvene lestvice. Medtem je West Brom prvič po letu 1954 dobil še tretjo zaporedno uvodno tekmo v sezono. Z 1:0 so premagali Reading.

V drugem derbiju petega kroga angleškega prvenstva sta se Manchester City in londonski Arsenal razšla brez zmagovalca 1:1. V prvem polčasu so bili nevarnejši topničarji, a edini gol je dosegal član domače ekipe Joleon Lescott. Po odmoru so pobudo prevzeli nogometaši Cityja, nakar je sledilo norih zadnjih 10 minut. Najprej je vratar Joe Hart z neverjetnim posredovanjem rešil gol Santija Cazorle. Takoj zatem pa je po izvajanju kota na 1:1 izenečil Laurent Koscielny. To je Francozov prvi gol v sezoni. Tri minute kasneje so bili domači blizu izenačenju - dvakrat. Strel iz škarjic Vicenta Kompanyja je z zadnjimi močmi zaustavil rezervni vratar Vito Mannone, ki je nadomestil Wojciecha Szczesnyja, ki ima težave z gležnjem. Odbito žogo je dobil Sergio Aguero, a je za nekaj centrimetrov streljal mimo leve vratnice.

5 - Robin van Persie (Manchester United) 4 - Demba Ba (Newcastle), Jermain Defoe (Tottenham), Steven Fletcher (Sunderland), Rickie Lambert (Southampton), Michu (Swansea) ...