17. 10. 2021,
19.24

2 leti, 6 mesecev

Thermometer Blue 0,03

Erling Braut Haaland Martin Pečar Kevin Kampl RB Leipzig Wolfsburg Borussia Dortmund Bayer Leverkusen Bayern München nemško prvenstvo Bundesliga

Nedelja, 17. 10. 2021, 19.24

NEMŠKO PRVENSTVO, 8. KROG

Bavarci s "petardo" nazaj na vrh

Bayern | Bavarci so v prvem polčasu zabili vseh pet golov. | Foto Guliverimage

Bavarci so v prvem polčasu zabili vseh pet golov.

Osmi krog nemške bundeslige ponuja veliki derbi med Bayernom in Bayerjem, ki sta po sedmih tekmah zasedala vrh lestvice, loči pa ju le razlika v golih, ta je na strani Bavarcev. V soboto se je na vrh razpredelnice z domačo zmago nad Mainzem povzpela Borussia Dortmund, najboljši strelec bundeslige Erling Braut Haaland, ki se je vrnil po poškodbi, pa je prispeval dva zadetka.

Krog sta v petek odprla Hoffenheim in Köln, domači pa so kozličkom odčitali lekcijo in slavili s kar 5:0.

Sobotno dogajanje je ponudilo šest tekem. Borussia iz Dortmunda je bila doma boljša od Mainza (3:1). Rumeno-črni so se s tekmo več od Bayerna in Bayerja zavihteli na sam vrh, norveški zvezdnik Erling Braut Haaland pa je z dvema zadetkoma utrdil vodstvo na lestvici najboljših strelcev nemške bundeslige. Skandinavec se je vrnil po krajši odsotnosti zaradi poškodbe. Trener Borussie Marco Rose je razkril, kako je želel Haaland, ki je izpustil zadnje tri tekme moštva, zaigrati proti Mainzu, čeprav še ni povsem pripravljen.

Freiburg je odigral prvo tekmo na novem stadionu Europa Park, ki sprejme 34.700 gledalcev, kar je tretjino več od starega objekta Dreisamstadion, na katerem je Freiburg odigral 360 prvoligaških tekem. | Foto: Reuters Freiburg je odigral prvo tekmo na novem stadionu Europa Park, ki sprejme 34.700 gledalcev, kar je tretjino več od starega objekta Dreisamstadion, na katerem je Freiburg odigral 360 prvoligaških tekem. Foto: Reuters

Freiburg je prvič zaigral na novem stadionu Europa Park in osvojil točko proti RB Leipzigu. Gostje, za katere je Kevin Kampl odigral vso tekmo, so povedli, a so nato gostitelji v drugem polčasu remizirali in s tem ohranili status edinega neporaženega prvoligaša v tej sezoni. Strelec zgodovinskega, prvega zadetka za Freiburg na novem stadionu je postal Južnokorejec Woo-yeong Jeong.

Eintracht je pred reprezentančnim premorom navdušil z zmago v gosteh pri Bayernu, tokrat pa je doma ostal praznih rok proti Herthi. Nekdanji mladi up Olimpije Martin Pečar, ki so ga v zadnjih mesecih pestile zdravstvene težave (poškodba mišice), znova ni kandidiral za klub iz Frankfurta.

Bayern s "petardo" v prvem delu rešil dvome o zmagovalcu derbija

Bayern in Bayer sta v nedeljo med seboj obračunala za vrh. Že na samem uvodu je Bayern povedel prek Roberta Lewandowskega, nato pa so Bavarci med 30. in 37. minuto v mrežo domačih pospravili kar štiri žoge in še pred odmorom skoraj rešili vprašanje zmagovalca. Še drugič je bil natančen izjemni Poljak, dva gola je dodal Serge Gnabry, enega pa Thomas Müller. V drugem polčasu je častni zadetek za domače zabil Patrik Schick.

Krog sta z remijem sklenila Augsburg in Arminia Bielfeld.