17.24

Mate Eterović

Nedelja, 3. 3. 2013, 17.24

Na prvi gol je čakal le 26 sekund

Nogometaši Rudarja iz Velenja so v 22. krogu Prva liga Telekom Slovenije premagali Aluminij s 3:0 (1:0).

Nogometaši Rudarja iz Velenja so spomladanski del prvenstva začeli po željah. V derbiju začelja so premagali Aluminij in se tako za tri točke oddaljili od nevarnega področja izpada v nižji rang tekmovanja.

Enega najhitrejših zadetkov v zgodovini slovenskega nogometa je dosegel Mate Eterović, ki je mrežo Aluminija načel že v 26. sekundi tekme.

Začetek tekme je bil izjemno razburljiv; kot, da so nogometaši komaj čakali na začetek spomladanskega dela. Zadetku Eterovića je sledila še kopica nevarnih akcij, najprej Rudarja, ki bi lahko v prvih petih minutah dosegel še vsaj dva zadetka, nato pa tudi Aluminija, ki je zapretil preko Klemna Binga in Emirja Hodžurda. Vseeno je rezultat ostal nespremenjen, ritem igre pa je v nadaljevanju nekoliko splahnel.

Odločilne minute dvoboja so prišle med 55. in 70. minuto. Gostje, ki so Rudar v tej sezoni premagali v obeh tekmah, so drugi polčas začeli nadvse podjetno in s pogostimi streli poskusili izenačiti rezultat. Vmes je posegel tudi trener Bojan Flis s prvo menjavo, ki se je pet minut kasneje izkazala kot strel v prazno. Gorazd Zajc je namreč v 61. minuti dobil rdeč karton, le minuto za tem pa mu je sledil še Robert Kurež.

Prednost dveh igralcev je Rudar v naslednjih petih minutah pretvoril v dva zadetka. Ivan Firer je zadel iz odbitka, svoj deveti zadetek v sezoni pa je Mate Eterović dosegel z glavo. S prednostjo 3:0 se je Rudar zadovoljil in do konca rutinirano nadzoroval dogajanje na Mestnem stadionu ob jezeru.