1. 8. 2015,
20.30

Sobota, 1. 8. 2015, 20.30

Zavrč do polnega izplena v Velenju

Nogometaši velenjskega Rudarja so v 3. krogu Prve lige Telekom Slovenije izgubili proti Zavrču.

Velenjčani bodo še naprej na dnu lestvice, saj so na tretji tekmi sezone še tretjič izgubili. Z dvema goloma jih je tokrat pokopal Dejan Glavica, ki je Zavrču prinesel prvo zmago v sezoni - po odmevnih remijih proti Mariboru in Olimpiji.

Zavrčani so povedli že v četrti minuti, ko je po dvojni podaji s Tonijem Datkovićem Dejan Polič žogo poslal pod prečko velenjskih vrat. Dvajset minut pozneje ob nadzoru nad igro so gosti podvojili prednost, takrat je obrambo prelisičil Dejan Glavica. Velenjčani še naprej niso našli poti do kakšne resne priložnosti, ob koncu polčasa pa so vseeno obudili upe na ugoden razplet, ko je Luka Prašnikar zadel za 1:2 po podaji Damjana Trifkovića.

V drugem polčasu so bili Velenjčani živahnejši, toda šele v 65. minuti je Mate Eterović s prostega strela malce ogrozil Matijo Kovačiča, ki je med polčasoma zamenjal Dominika Picaka. V 73. minuti je na drugi strani znova poskusil Glavica po prodoru po levi strani, izkazal se je Matej Radan. Tri minute pozneje je Glavica podal, z glavo pa meril Zlatan Muslimović, a meril previsoko.

Ko so Velenjčani dvakrat sprožili proti vratom prek Denisa Grbića in Jake Ihbeisheha v 84. in 86,. minuti, se je zdelo, da lahko Velenjčani še pridejo vsaj do točke. A Glavica je spisal drugačen scenarij, s svojim drugim zadetkom na tekmi, ki ga je dosegel z lobom z roba kazenskega prostora, je odločil zmagovalca.