6. 5. 2014,
18.16

7 let, 12 mesecev

Liverpool Manchester City angleško prvenstvo Manchester United Chelsea Diego Costa

Torek, 6. 5. 2014, 18.16

Na Old Traffordu spet veselo: visoka zmaga rdečih vragov (video)

V derbiju 4. kroga Premier League med Arsenalom in Manchester Cityjem ni bilo zmagovalca. V dvoboju vodilnih na Stamford Bridgu pa je s 4:2 zmagal Chelsea. Spremenjeni Man Utd s 4:0 razbil QPR.

Večina je na Old Traffordu od prve minute na igrišču pričakovala Kolumbijca Radamela Falcaa, a je na svojo priložnost čakal na klopi za rezervne igralce. V napadu sta tudi proti londonskemu QPR začela kapetan Wayne Rooney in Robin van Persie. Prvi je postavil izid prvega polčasa (3:0) in se na večni lestvici s 175. zadetki v Premier League izenačil z legendarnim Francozom Thierryjem Henryjem. Prvi zadetek za rdeče vrage je dosegel Angel di Maria, drugega pa Ander Herrera. Oba svojega prvega v dresu Manchester Uniteda.

V drugem polčasu se je po izjemni podaji di Marie med strelce vpisal tudi Juan Mata. Poleg Marcosa Roja, Daleyja Blinda, pa je prvič dres rdečih vragov oblekel tudi Radamel Falcao. Kolumbijec je v 67. minuti zamenjal Mato, a se do konca srečanja ni vpisal med strelce. Verjeti ali ne, to je bila sploh prva uradna tekma, ki jo je nizozemski strateg Louis van Gaal zmagal na klopi rdečih vragov. V petem poskusu mu je vendarle uspelo. Po videnem se na rdeči strani Manchestra obetajo lepši časi.

Že soboto smo derbi kroga spremljali na Emiratesu, a zmagovalca nismo videli. Arsenal je po zaostanku z 0:1 povedel z 2:1, na koncu pa je točko prvakom zagotovil branilec, Martin Demichelis.

Dvoboj vodilnih pred tem krogom med Swanseajem in Chelseaju na Stamford Bridgu smo ponovno videli šov Brazilca Diega Coste, ki je za Londončane pri zmagi z 4:2 dosegel tri zadetke. Španski reprezentant je dosegel že sedmi zadetek v prvih štirih krogih.