6 let

Kvalifikacije za EP 2019, U21

Visok poraz: Slovenci potolčeni iz Bolgarije

Primož Gliha | Foto Urban Urbanc/Sportida

Slovenska nogometna reprezentanca do 21 let je na svoji šesti tekmi kvalifikacij za evropsko prvenstvo 2019 v Stari Zagori izgubila proti Bolgariji z 0:3 (0:2). Izbrance Primoža Glihe naslednja tekma kvalifikacij čaka 7. septembra v Kazahstanu.

Mladi slovenski nogometaši so si v boju za preboj med najboljše štiri drugouvrščene ekipe zelo otežili delo, saj so v Bolgariji gladko izgubili proti domačinom.

Ti so povedli v 20. minuti, ko je bil uspešen Antonio Vutov, že pred iztekom prvega dela pa so vodstvo podvojili po golu Kirila Despodova.

Selektor Gliha je poskušal z menjavami preobrniti potek tekme, a mu to ni uspelo, še več, v 83. minuti je s svojim drugim zadetkom na tekmi Despodov potrdil zmago gostiteljev.

Trenutno je Slovenija v skupini 9 na tretjem mestu, po šestih tekmah ima 10 točk, osem manj kot vodilna Francija. Na drugem mestu je Kazahstan z 12, Bolgarija je četrta z osmimi, na dnu lestvice pa imata Luksemburg in Črna gora po štiri točke.

Na EP bodo napredovali zmagovalci devetih skupin, štiri najboljše drugouvrščene pa bodo igrale dodatne kvalifikacije za zadnji dve mesti.

Štadion Trace Arena, sodniki: Mantalos, Petropoulos in Kourompylia (Grčija).

Strelci: 1:0 Vutov (20.), 2:0 Despodov (42.), 3:0 Despodov (83.).

Bolgarija: Naumov, Ljaskov, Velkov, Kerčev, Kostadinov, Al. Georgijev (od 80. Minkov), An. Georgijev, Karabeljov, Vutov (od 71. Milev), Krajev, Despodov (od 87. Kovačev).

Slovenija: Sorčan, Kuhar, Badžim, Mate, Gliha, Bijol, Kramarič (od 46. Repas), Brecl, Vokič (od 75. Fatkić), Pišek, Ožbolt (od 46. Mlakar).

Rumeni karton: Kuhar.