Inter Miami Lionel Messi Lionel Messi

Nedelja, 27. 8. 2023, 11.02

Enajst golov na devetih tekmah v dresu Miamija

Messi s klopi do prvega ligaškega zadetka

Lionel Messi | Lionel Messi je vknjižil prvi gol v ligi MLS. | Foto Guliverimage

Lionel Messi je vknjižil prvi gol v ligi MLS.

Argentinski nogometni zvezdnik Lionel Messi je prišel do debija v dresu Inter Miamija še v ligaškem tekmovanju, severnoameriški ligi MLS. Na tekmi proti New York Red Bulls, to je Inter Miami dobil z 2:0, je v igro vstopil po uri igre in v 89. minuti prišel do premiernega ligaškega zadetka.

Po tednu dni, v katerem je Miami osvojil ligaški pokal in se uvrstil v finale odprtega pokala ZDA, je trener Gerard Tata Martino pustil argentinska zvezdnika na klopi.

Ta je v igro vstopil šele po uri igre, v katero pa vse do 89. minute ni bil pretirano vpleten. Takrat pa je Jordi Alba žogo akrobatsko potisnil do Messija, ta pa jo je sijajno poslal proti Benjaminu Cremaschiju, ki mu jo je vrnil s predložkom, Argentinec pa je žogo potisnil v nebranjeno mrežo.

Sedemkratni dobitnik zlate žoge je zdaj dosegel 11 golov na devetih tekmah v vseh tekmovanjih v dresu Miamija.

Z zmago se je Miami tudi odlepil od dna lestvice vzhodne konference in 11 tekem pred koncem rednega dela sezone zmanjšal zaostanek za zadnjim mestom, ki pelje v končnico, na 11 točk.