Mednarodni nogometni turnir Atlantski pokal

Matjaž Kek z Rijeko že osvojil prvo lovoriko

1

Matjaž Kek Rijeka | Foto Vid Ponikvar

Nogometaši Rijeke so osvojili mednarodni pripravljalni turnir Atlantski pokal na Portugalskem. V finalu so nadigrali češki Jablonec s 3:0, zadnji zadetek za izbrance Matjaža Keka pa je dosegel slovenski reprezentant Matic Črnic. Rečani so tako osvojili prvo letošnjo lovoriko.

Hrvaški jesenski prvak, ki je prezimil s šestimi točkami prednosti pred branilcem naslova, zagrebškim Dinamom, dviguje stopnjo pripravljenosti. Rijeka je na Portugalskem dokazala, da je v vedno boljši formi. Rečani so na Atlantskem pokalu premagali Aarhus (3:0), Djurgarden (1:0) in Jablonec.

Črnic potreboval le 17 minut

V finalu so bili od češkega prvoligaškega kluba boljši s 3:0. Vsi zadetki so bili doseženi v drugem polčasu, končni rezultat pa je z natančnim strelom z roba kazenskega prostora postavil slovenski reprezentant Matic Črnic.

Zadetki na tekmi med Rijeko in Jabloncem:

Nekdanji slovenski selektor Matjaž Kek ga ni uvrstil v začetno enajsterico. Mariborčan je v igro vstopil v 63. minuti, nato pa za zadetek potreboval le 17 minut.

Kmalu bo prišel Jelavić

Rečani so v pričakovanju prihoda nekdanjega hrvaškega reprezentanta Nikice Jelavića, ki bi lahko okrepil napad. Njegov prihod je napovedal tudi predsednik Damir Mišković, ki je podobno kot navijači izpostavil največji cilj sezone, zgodovinski naslov državnega prvaka.

Nikica Jelavić je branil barve Hrvaške (in zadel v polno) tudi na EP 2012. | Foto: Sportida Nikica Jelavić je branil barve Hrvaške (in zadel v polno) tudi na EP 2012. Foto: Sportida

Rijeka ostaja edini evropski klub, ki v tej sezoni na domačih oziroma evropskih tekmah sploh še ni doživel poraza. V spomladanski del bo vstopila z zahtevnim gostovanjem v Osijeku (19. februar).