6. 5. 2014,
18.16

7 let, 12 mesecev

Liverpool Manchester City angleško prvenstvo Manchester United Chelsea Diego Costa

Torek, 6. 5. 2014, 18.16

Manchester United potolčen do tal, City in Chelsea v derbiju razdelila točke

V zadnji tekmi petega kroga Premier League sta na Etihadu obračunala Manchester City in vodilni Chelsea. Razšla sta se brez zmagovalca. Arsenal uspešen, Liverpool ne. Manchester United poražen do tal.

Rdeči vragi so doživeli še eno hladno prho, tokrat v Leicestru, kjer jih je tamkajšnji City ponižal s 5:3. Manchester United je z goloma Robina van Perieja in Angela Di Marie povedel z 2:0, gostitelji so se z zadetkom Joseja Leonarda Ulloe vrnili v igro, a je Ander Herrera goste obdržal v prednost dveh zadetkov. V 62. minuti tekme je David Nugent z bele točke znižal zaostanek domačih, ki so le dve minuti kasneje izenačili z golom Estebana Cambiasa. Jamie Verdy je v 79. minuti domače popeljal v vodstvo, zadnji žebelj v krsto gostujoče ekipe pa je z bele točke, po izključitvi Tylerja Blacketta, v 83. zabil Ulloa.

Manchester United ima po petih krogih angleškega prvenstva na računu le eno zmago, ob dveh porazih in dveh neodločenih izidih. Na lestvici zaseda neugledno 12. mesto.

Vodilni Chelsea, tekmec Maribora v ligi prvakov, se je pomeril z Manchester Cityjem in se moral zadovoljiti s točko. Londončane je v 71. minuti v vodstvo popeljal Andre Schürrle, točko pa je domačim v 85. minuti rešil Frank Lampard, sicer ikona Chelseaja, ki se je v Manchester preselil pred začetkom letošnje sezone.