Kvalifikacije za ligo prvakov, 2. krog (prve tekme)

Maribor v šampionskem slogu do velike zmage v Mostarju

1

NK Maribor | Foto Vid Ponikvar

Na sporedu so prve tekme drugega kroga kvalifikacij za nogometno ligo prvakov. Slovenski prvak Maribor je v hudi vročini z igralcem manj na gostovanju v Mostarju z 2:1 premagal Zrinjski in si pred povratno tekmo v Ljudskem vrtu zagotovil zelo ugoden rezultat. Matjaž Kek je v torek z Rijeko doma premagal The New Saints z Walesa z 2:0.

Tekmo so veliko bolje odprli domači nogometaši, ki so imeli priložnost za zadetek že v 11. minuti, ko je nepotreben prekršek za enajstmetrovko zakrivil Marko Šuler. Na srečo slovenskih prvakov Nemanja Bilbija darila ni izkoristil. Ta je sicer že premagal Jasmina Handanovića, a je njegov poskus zaustavila vratnica.

V nadaljevanju smo gledali izenačeno igro, na prvi zadetek na tekmi pa smo morali počakati vse do konca prvega dela, ko je Mariborčane v vodstvo popeljal Luka Zahović. Dino Hotić je z lepo podajo našel Gregorja Bajdeta, ta pa je žogo podaljšal do Zahovića, ki je žogo porinil v prazno mrežo.

Neprevidnost Vrhovca ni bila usodna

Končni izid je z bele točke postavil kapetan Marcos Tavares. | Foto: Vid Ponikvar Končni izid je z bele točke postavil kapetan Marcos Tavares. Foto: Vid Ponikvar V drugem delu se je pričakovalo napad domačih, a Zrinjski ni bil nevaren, so pa priložnost za preobrat četi Blaža Sliškovića ponudili kar vijoličasti. V samo petih minutah je dva rumena kartona prejel Blaž Vrhovec in moral z igrišča.

Številčno prednost je Zrinjski izkoristil čisto ob koncu tekme, ko je izenačil Ognjen Todorović, a je slovenski prvak na koncu udaril še enkrat.

Razpoloženega in hitrega Valona Ahmedija je v kazenskem prostoru podrl domači kapetan, strel z bele točke pa je v zadetek pretopil Marco Tavares

Maribor si je pred povratno tekmo v Ljudskem vrtu priigral res odličen rezultat, ki bi moral biti dovolj, da se slovenski prvaki uvrstijo v tretji krog kvalifikacij.

Benjamin Verbič slavil na Slovaškem

Zmaga se je veselil tudi Köbenhavn, katerega član je še en slovenski reprezentant Benjamin Verbič. Danci so zaostajali z 0:1, potem pa na krilih srbskega napadalca Andrije Pavlovića prišli do lepe zmage s 3:1. Za drugi zadetek Köbenhavna je podal ravno Verbič.

Matjaž Kek je začel z lepo zmago

Rijeka Matjaža Keka je zmagala z 2:0. | Foto: Matic Klanšek Velej/Sportida Rijeka Matjaža Keka je zmagala z 2:0. Foto: Matic Klanšek Velej/Sportida Matjaž Kek, ki je pred kratkim podpisal novo, triletno pogodbo z Rijeko, je s hrvaškimi prvaki na Reki prvič v zgodovini kluba gostil tekmo kvalifikacij za ligo prvakov.

Na Rujevici so gostovali prvaki Walesa The New Saints. Rečani, pri katerih igra tudi slovenski reprezentant Matic Črnic (priložnost za igro je dobil šele v zadnjih treh minutah), z njimi niso imeli večjih težav.

Gostitelji so obračun začeli odlično in prek vezista Josipa Mišića povedli že v četrti minuti, nato pa z zadetkom romunskega rezervista Florentina Mateia v 69. minuti zvišali na 2:0. To je bil tudi končni izid, ki Kekovim pred povratno tekmo daje lepo prednost.