7 let, 12 mesecev

NK Krško NK Zavrč

Sobota, 29. 8. 2015, 22.20

Krčani poraženi na domačem štadionu

Nogometaši Zavrča so v 8. krogu Prve lige Telekom Slovenije v gosteh z 1:0 premagali domače Krško.

Bolj odločno so v tekmo krenili domači nogometaši, ki so že v peti minuti zahtevali enajstmetrovko, ko naj bi Ivan Novoselac v svojem kazenskem prostoru storil prekršek, vendar je piščalka sodnika Mateja Juga ostala nema. Tri minute pozneje so gledalci videli prvi strel v okvir vrat, a je domači vrata Marko Zalokar ubranil strel Roka Zorka. Tudi v nadaljevanju prvega polčasa so imeli žogo več v posesti v svojih nogah gostje, domačini pa so resneje zapretili v 18. minuti, ko je po podaji Davida Poljanca z glavo mimo gola streljal Luka Štefanac. Do odhoda na odmor so si več priložnosti priigrali gostje, Krčani pa nikakor niso mogli razviti svoje igre. V 31. minuti je Zalokar rešil soigralce, ko se je sam pred njim znašel Rok Zorko, a je domači vratar tudi iz tega dvoboja izšel kot zmagovalec. Do odhoda na odmor se mreži nista zatresli.

Drugi polčas je v domači ekipi namesto Klemna Slivška začel mladi Tim Čeh. Varovanci Tomaža Petroviča so le vzpostavili ravnotežje na igrišču, igra pa je potekala v glavnem med obema kazenskima prostoroma, tako da vratarja nista imela veliko dela. V 61. minuti je zaradi poškodbe moral igrišče zapustiti Štefanac, namesto katerega je na igrišče stopil Petar Petranič, štiri minute pozneje je z diagonalnim strelom poskusil Poljanec, a je žoga le za las zgrešila cilj. Krčani so vse bolj stiskali obroč okoli gostujočih vrat, v enem redkih nasprotnih napadov pa je Aleš Pihler skorajda izkoristil zmedo v kazenskem prostoru domače ekipe. Kar ni uspelo Pihlerju, je v 77. minuti uspelo Edu Kevinu Kokoroviću, ki je s tem golom Zavrčanom prinesel tri pomembne točke. Z zmago so se varovanci Ivice Solomona z devetega prebili na šesto mesto prvenstvene lestvice, medtem ko so Krčani enega izgubili so z osmimi točkami na osmem mestu.

Krško bo v devetem krogu gostovalo v Domžalah, Zavrč pa bo na svojem igrišču gostil Luko Koper.