19.31

Prva liga Telekom Slovenije NK Olimpija NK Olimpija NK Krka NK Maribor NK Maribor NK Rudar NK Koper NK Radomlje NK Gorica NK Domžale NK Celje NK Zavrč

Nedelja, 21. 9. 2014, 19.31

Kako je Maribor prehitel Olimpijo, Domžale pa ostale razred zase? (video)

Deseti krog Prve lige Telekom Slovenije je prinesel dramatično zmago Maribora, zgodovinski uspeh Radomelj, prvi poraz Olimpije, nadaljevanje sanjskega niza Domžal in njihovega vratarja ...

Sredin program se je začel s presenečenjem v Novem mestu. Olimpija je izgubila prvič v tej sezoni, Krka pa še tretjič zapored po vrnitvi v prvo ligo izkoristila prednost domačega igrišča in pokazala zobe Ljubljančanom, ki so na lestvici padli na četrto mesto. Prehitela sta jo Zavrč, ki je na Ptuju remiziral s Celjem, ter branilec naslova Maribor.

Vijolice so na dramatični tekmi v Velenju zmagale v zadnjih sekundah srečanja, ko se je v velikega junaka prelevil kapetan Marcos Tavares. Zaostanek Mariborčanov za vodilnimi Domžalami pa se ni zmanjšal, saj je Elsnerjeva četa z velikih 3:0 odpravila Gorico, njen vratar Nejc Vidmar pa spet zaklenil vrata, tako da njegov niz nepremaganosti znaša že nevsakdanjih 990 minut.

Deseti krog je poskrbel za še eno epsko zadevo, saj so prvo zmago v druščini najboljših dočakale Radomlje. V prejšnjem krogu so osvojile zgodovinsko točko proti Krki, zdaj so se iz Kopra vrnile z vsemi tremi. Kanarčki so izgubili še petič zapored na Bonifiki, večino točk pa v tej sezoni osvojili v gosteh.

Bi radi podoživeli najbolj zanimive trenutke z odigranih tekem desetega kroga? Vabljeni k ogledu podrobnih vrhuncev!