Južnoameriško prvenstvo

Kontroverzna zmaga Brazilije, Kolumbija jezna na sodnika

0,81

termometer

Brazilska nogometna reprezentanca je na južnoameriškem prvenstvu dosegla še tretjo zmago. V kontroverznem obračunu je branilka naslova v Rio de Janeiru z 2:1 premagala Kolumbijo. V skupini B sta se še Ekvador in Peru razšla z 2:2.

Alejandro Gomez Sportal Messi ujel Mascherana, Argentina in Čile že v četrtfinalu

Kolumbija je povedla že v deseti minuti, ko je z volejem zadel Luis Diaz po podaji Juana Cuadrada z desne strani. S tem so Kolumbijci prekinili niz šestih tekem Brazilcev brez prejetega gola.

Slednji so imeli v prvem polčasu kar nekaj težav pri pripravljanju priložnosti, v drugem pa so dvakrat zagrozili prek Neymarja, ki je zadel tudi vratnico, v 78. minuti pa so izenačili, zadel je Roberto Firmino.

Protesti kolumbijskih nogometašev niso zalegli. Protesti kolumbijskih nogometašev niso zalegli. Foto: Reuters

Kolumbijci pa so ostro protestirali, saj se je v akciji pred zadetkom žoga odbila od sodnika Nestorja Pitane, a je ta pustil prednost, namesto da bi prekinil akcijo.

Kolumbijce pa je dodatno razočaral še nov zadetek Brazilcev v deseti minuti sodniškega dodatka, tega je z glavo po Neymarjevi podaji iz kota v zadnji akciji tekme dosegel Casemiro za deseto zaporedno zmago svoje reprezentance.

V Goianii pa je po prvem polčasu vse kazalo na zmago Ekvadorja, saj je ta prvi polčas dobil z 2:0, potem ko sta zadela Renato Tapia (avtogol v 23. minuti) in Eduar Preciado (45.).

Gianluca Lapadula je nekdanji napadalec Gorice, s katero je osvojil slovenski pokal. Gianluca Lapadula je nekdanji napadalec Gorice, s katero je osvojil slovenski pokal. Foto: Reuters

Peru, južnoameriški podprvak leta 2019, pa je prišel do točke z goloma v Italiji rojenega nekdanjega igralca Gorice Gianluce Lapadule v 49. in Andreja Carrilla v 54. minuti. Lapadula je bil podajalec pri tem zadetku.