Strelski pohod Erana Zahavija se nadaljuje

Izraelec na spektakularen način potrdil Kekove besede. Sledi mu lahko le Messi.

2

Eran Zahavi | Izraelec Eran Zahavi, ki je zadel tudi v Stožicah, je zdaj že pri neverjetnih 33 golih v letošnjem letu. | Foto Reuters

Eran Zahavi, ki se je z golom izkazal tudi na ponedeljkovi tekmi kvalifikacij za evropsko prvenstvo 2020 proti Sloveniji v Stožicah, je že v prvem klubskem nastopu po reprezentančnem premoru nadaljeval svojo noro strelsko formo in spet zablestel v najboljši kitajski nogometni ligi. Za svoj Guangzhou RF je zabil dva gola. Posebej spektakularen je bil tisti za zmago, ki ga je dosegel v 90. minuti.

Matjaž Kek
Sportal Slavljenec Matjaž Kek: Nič, to noč bom šel na glavo. Do jutra!

"Vse, kar udari, gre v gol," je o Eranu Zahaviju po srečni zmagi s 3:2, ki jo je v ponedeljek izvlekel v Stožicah, izraelskemu napadalcu laskal takratni slavljenec, slovenski selektor Matjaž Kek. Govoril je seveda o spektakularnem golu iz 62. minute, ko je Zahavi po strelu od daleč premagal Jana Oblaka in poskrbel za vodstvo Izraela z 2:1.

Zahavi, ki je v šestih nastopih zabil neverjetnih devet golov in je najboljši strelec kvalifikacij za naslednje evropsko prvenstvo, je njegove besede potrdil že v prvem klubskem nastopu po reprezentančnem premoru. V soboto je z Guangzhoujem RF gostil Tianjin Tianhai in pri zmagi z 2:1 zabil dva gola. Drugega za zmago v 90. minuti, to pa mu je uspelo na spektakularen način.

Mojstrovina Erana Zahavija v 90. minuti:

Toliko golov v letu 2019 je zabil samo še Messi

Zahavi je z 26 goli daleč najboljši strelec kitajske lige, v letošnjem letu pa je v klubski in reprezentančni majici zabil neverjetnih 33 golov v vsega 28 nastopih.

Enega več, kot jih je zmogel drugi najboljši strelec v letu 2019, argentinski zvezdnik Barcelone Lionel Messi, a je on za tak dosežek potreboval 10 nastopov več.

Eran Zahavi
Sportal V Stožice prihaja stroj za gole, ki mu v hrbet gledata tudi Messi in Ronaldo