22.34

4 leta, 3 mesece

Thermometer Blue 1,62

2

italijansko prvenstvo Samir Handanović Josip Iličić Lazio Valter Birsa Zlatan Ibrahimović Žan Majer

Ponedeljek, 13. 1. 2020, 22.34

Italijansko prvenstvo, 19. krog

Kurtić takoj debitiral v dresu Parme in zmagal

2

Jasmin Kurtić | Takole je Jasmin Kurtić videti v dresu Parme, ki je že njegov osmi italijanski klub.  | Foto Getty Images

V zadnji tekmi 19. kroga italijanskega prvenstva je Parma doma z 2:0 premagala Lecce in se močno približala mestom, ki ob koncu sezone vodijo v Evropo. V majici Parme je debitiral slovenski reprezentant, ki je tja pred dnevi prestopil iz Parme, Jasmin Kurtić. Izkušeni vezist je takoj igral od prve minute in na igrišču ostal do zadnjega sodnikovega žvižga. Pri gostih Žana Majerja ni bilo niti na klopi.

Tokratni prvenstveni krog se je začel v soboto, ko je Milan v gosteh z 2:0 premagal Cagliari Valterja Birse, ki tudi tokrat ni dobil priložnosti za igro in je obsedel na klopi. Končni izid na Sardiniji je postavil Zlatan Ibrahimović, ki je tako v svojem drugem nastopu prišel do prvega gola po povratku v majico Milana.

Takoj za tem je bil na delu Lazio, ki je prišel še do desete prvenstvene zmage v nizu, potem ko je z golom najboljšega strelca prvenstva Cira Immobileja v zadnji minuti v Rimu premagal Napoli z 1:0.

V večernem obračunu dveh slovenskih zvezdnikov, ki nastopata v prvi italijanski ligi, nismo videli zmagovalca. Inter Samirja Handanovića je z 1:1 remiziral proti Atalanti Josipa Iličića. Oba sta igrala vseh 90 minut, junak večera pa je bil izkušeni slovenski vratar, ki je v 88. minuti obranil enajstmetrovko in Milančane rešil pred drugim prvenstvenim porazom v tej sezoni.

Obranjena enajstmetrovka Samirja Handanovića (pri 3:21):

Juventus Cristiana Ronalda, ki brani naslov, je v nedeljo z 2:1 premagal Romo, enega od golov je zabil tudi sloviti Portugalec, in skočil na vrh prvenstvene lestvice.