Jasmin Kurtić Samir Handanović Valter Birsa Josip Iličić italijanski pokal

Četrtek, 16. 1. 2020, 23.04

Italijanski pokal, osmina finala

Izpadel tudi Kurtić, v igri ostaja samo še Handanović

Jasmin Kurtić | Jasmin Kurtić v drugem nastopu v majici Parme ni mogel preprečiti poraza ekipe, ki jo je okrepil pred dnevi. | Foto Getty Images

Jasmin Kurtić je tudi v drugi tekmi, odkar je prestopil v Parmo, na igrišču prebil 90 minut, a ni mogel preprečiti poraza pred domačimi navijači proti Romi, ki pomeni slovo od pokalnega tekmovanja. Od klubov slovenskih nogometašev se je v četrtfinale uvrstil samo milanski Inter Samirja Handanovića.

V sredo je Josip Iličić z Atalanto gostoval v Firencah pri nekdanjem klubu Fiorentini. Slovenski nogometaš je v 67. minuti zadel za izenačenje na 1:1, s čimer je dosegel že svoj stoti gol v vseh tekmovanjih v Italiji, a je Fiorentina v zaključku srečanja z igralcem manj znova zadela in se z izidom 2:1 uvrstila v polfinale. SPAL je z 0:3 klonil na gostovanju pri Milanu, prvi favorit za osvojitev lovorike Juventus pa je s 4:0 odpihnil Udinese.

Zadetek Iličića:

V torek je Samir Handanović (Inter) s 4:1 razžalostil dolgoletnega kolega v slovenski reprezentanci Valterja Birso (Cagliari). Handanović je odigral celotno srečanje, Birsa pa je v igro vstopil v 80. minuti. Pred tem sta prednost domačega igrišča izkoristila tudi favorizirana Napoli in Lazio. Prvi je ugnal Perugio, drugi pa Cremonese.

Kot prvi se je v četrtfinale italijanskega pokalnega nogometnega tekmovanja že prejšnji teden uvrstil Torino, ki je v napetem srečanju po izvajanju 11-metrovk s 5:4 izločil Genoo, za katero ni kandidiral Rok Vodišek.