Vid Belec Leo Štulac Boštjan Cesar Valter Birsa Rok Vodišek Miha Zajc Jasmin Kurtić Josip Iličić Samir Handanović Roma Inter Napoli AC Milan Juventus

Italijansko prvenstvo, 16. krog

Milan razočaral v Bologni, Iličić se je vrnil z zmago

AC Milan | AC Milan je prišel le  do točke v megleni Bologni. | Foto Getty Images

AC Milan je prišel le do točke v megleni Bologni.

V torek je Milan brez zadetkov remiziral v zadnji tekmi 16. kroga italijanskega nogometnega prvenstva. Josip Iličić se je s soigralci iz Atalante v ponedeljek veselil zmage nad Laziem. Portugalec Cristiano Ronaldo je z edinim golom na tekmi, ki ga je dosegel z bele točke, v soboto v 16. krogu italijanskega prvenstva odločil svoj prvi torinski derbi na delu v Italiji, kjer njegov Juventus premočno vodi. Njegov najbližji zasledovalec na lestvici Napoli je v nedeljo do zmage v Cagliariju z 1:0 prišel v 91. minuti. Na lestvici strelcev je z novim golom Portugalca na vrhu prehitel Poljak Krzysztof Piatek, ki je zadel pri porazu Genoe z 2:3 pri Romi.

V soboto je Samir Handanović zaklenil vrata Interja, ki je doma z 1:0 premagal svoj nekdanji klub Udinese.

V nedeljo smo v času kosila najprej videli slovenski obračun med Spalom Jasmina Kurtića in Chievom, pri katerem si kruh služita nekdanja slovenska reprezentanta Boštjan Cesar in Valter Birsa. Ekipi sta razšli z 0:0. Kurtić je odigral vseh 90 minut, Valter Birsa je igral od 59. minute in prejel rumeni karton, Boštjan Cesar pa je tekmo spremljal s klopi za rezervne igralce.

Sportal Stojanović zadržal službo, Iličić se je vrnil #video

Empoli Mihe Zajca je izgubil na gostovanju v Firencah pri Fiorentini (1:3). Primorec je v igro vstopil šele v 72. minuti. Njegovo moštvo je v 24. minuti spravil v vodstvo Rade Krunić. Gostitelji so še pred koncem prvega dela poskrbeli za izenačenje, v nadaljevanju pa so na igrišču prevladovali gostitelji. Sampdoria je brez pomoči Vida Belca ugnala Parmo Lea Štulca, ki je prejel priložnost v drugem polčasu.

Genoa je brez Roka Vodiška gostovala pri Romi in izgubila z 2:3, za goste pa je zadel v polno tudi 23-letni Poljak Krzysztof Piatek in na lestvici najboljših strelec serie A spet prehitel Portugalca Cristiana Ronalda.

Samir Handanović
Sportal Lepo priznanje, ki bo vsaj malo potolažilo Samirja Handanovića

Atalanta je lahko v ponedeljek proti Laziu spet računala na Josipa Iličića, ki je odslužil kazen. Slovenski reprezentant je odigral 68 minut in se s soigralci veselil zmage nad Rimljani.