4. 9. 2022,
19.30

1 leto, 7 mesecev

Thermometer Blue 0,05

Bayern München Borussia Mönchengladbach RB Leipzig Kevin Kampl Borussia Dortmund nemško prvenstvo Bundesliga

Nedelja, 4. 9. 2022, 19.30

NEMŠKO PRVENSTVO, 5. KROG

Freiburg prevzel vodstvo, Union jo je zagodel tudi Bayernu

Union Berlin | Union Berlin je v 5. krogu doma remiziral proti Bayernu, že peti zadetek v tej sezoni pa je dosegel Sheraldo Becker. | Foto Reuters

Nogometaši Freiburga so v petem krogu v gosteh premagali Bayer Leverkusen in poglobili krizo enega izmed petih nemških udeležencev lige prvakov v tej sezoni, na lestvici pa prevzeli vodstvo. Branilec naslova Bayern München je na derbiju še edinih neporaženih moštev v bundesligi v tej sezoni v Berlinu remiziral proti Unionu (1:1). Bavarci so padli na tretje mesto.

Nemška zvezdniška zasedba iz bavarske prestolnice je v 12. minuti "kapitulirala" po golu Surinamca Sheralda Beckerja, a je mir v njeno hišo prinesel Joshua Kimmich, ki je le tri minute kasneje izenačil na 1:1. V nadaljevanju so bili Bavarci aktivnejši, kljub absolutni premoči in 67-odstotni posesti žoge pa zmagovitega gola niso zabili, tako da so drugič v nizu domače zelenice zapustili brez zmage. Pred tednom dni so na domačih tleh remizirali proti tekmecem iz Mönchengladbacha.

Nov spodrsljaj Bayerna sta izkoristila Borussia iz Dortmunda in Freiburg. Zasedba iz Dortmunda je na petkovi uvodni tekmi z golom Marca Reusa premagala Hoffenheim z 1:0, medtem ko je Freiburg v gosteh na kolena položil Bayer iz Leverkusna in zmagal s 3:2.

Köln je blestel pri Wolfsburgu, zmagal s 4:2 in skočil na peto mesto. RB Leipzig s Kevinom Kamplom je za konec sobotnega programa gostoval pri Eintrachtu iz Frankfurta in izgubil z 0:4.