Julian Nagelsmann RB Leipzig Borussia Dortmund Bayern München Bayer Leverkusen Bundesliga

Nedelja, 20. 2. 2022, 21.36

Nemško prvenstvo, 23. krog

Lewandowski že pri 28 golih, kar šest golov zabil Dortmund

Bayern Greuter | Z dvema goloma Lewandowskega je Bayern v drugem polčasu prišel do preobrata. | Foto Reuters

Z dvema goloma Lewandowskega je Bayern v drugem polčasu prišel do preobrata.

Tretjeuvrščeni v prvi nemški bundesligi Bayer si je v 23. krogu privoščil poraz proti Mainzu (0:1). Ob polčasu je izguba treh točk grozila tudi vodilnemu Bayernu, a so Münchenčani v drugem polčasu odločno krenili proti golu Fürtha in zmagali s 4:1. Drugouvrščeni na lestvici Dortmund je Mönchengladbach nadigral s 6:0. RB Leipzig, pri katerem je Kevin Kampl sedel na klopi, je za konec kroga s kar 6:1 odpravil berlinsko Hertho.

Borussia Dortmund, Marco Reus
Sportal Borussia Dortmund izkoristila hud spodrsljaj Bayerna

Bayern München je doma gostil Greuther Fürth. V prejšnjem krogu bundeslige je izgubil proti Bochumu, sredi tedna pa je v ligi prvakov s Salzburgom igral 1:1, zato je zanj štela le zmaga. "Ni konec sveta," je dva spodrsljaja komentiral trener Julian Nagelsmann. Čeprav je Greuther Fürth na zadnjem mestu, pa ni tako nedolžna ekipa. Zadnjih šest tekem so izgubili le enkrat.

Z golom Hrgote je Greuther vodil po prvem polčasu. | Foto: Reuters Z golom Hrgote je Greuther vodil po prvem polčasu. Foto: Reuters In to so pokazali v prvem polčasu. Dobili so ga z 2:1. Strelec pa je bil Branimir Hrgota, nogometaš s švedskim potnim listom, a rojen med bosansko vojno v Zenici, hrvaškim staršem.

A po glavnem odmoru so Bavarci odločno krenili proti nasprotnikovemu golu. Dva gola je zabil poljski stroj za gole Robert Lewandowski, pri eni od akcij je žogo v lastno mrežo potisnil Sebastian Griesbeck, v sodnikovem podaljšku pa je zabil še nogometaš, ki igra za Kamerun, Eric Maxim Choupo-Moting. Bayern je tako zmagal s 4:1 in se utrdil na prvem mestu prvenstvene lestvice. Lewandowski je že šestič v sezoni dal na eni tekmi dva gola. Skupaj že 28 v aktualni sezoni bundeslige.

Za Poljaka sta bila gola že 27. in 28. v sezoni, kar je največ v zgodovini lige po 23 krogih. V prejšnji sezoni je Lewandowski končal pri rekordnih 41 zadetkih v bundesligi.

Prvi poraz Bayerja v 2022, golijada Dortmunda

Za Dortmund je dvakrat zabil Reus. | Foto: Reuters Za Dortmund je dvakrat zabil Reus. Foto: Reuters Bayern še naprej vodi šest točk pred Borussio iz Dortmunda, ki je s kar 6:0 premagala Borussio Mönchengladbach. Dvakrat je zabil Marco Reus, še za tri gole pa je podal. Gladbach je zdržal le slabe pol ure, nazadnje pa dobil kar pol ducata golov. Za rumeno-črne so zadeli še Donyell Malen, Marius Wolf in Youssoufa Moukoko. V zadnji minuti pa je najstrožjo kazen izkoristil Emre Can.

S tekmo Mainza in Bayerja se je 23. krog prve nemške bundeslige začel že v petek. Nogometaši iz Leverkusna so sicer najboljša ekipa nemške lige v koledarskem letu 2022, a so tokrat klonili z 2:3. Tekmo je v 88. minuti odločil Danec Marcus Ingvartsen. Po sobotnih tekmah sta se mu približala Freiburg, ki je v gosteh z 2:1 premagal Augsburg, in Hoffenheim, ki je bil prav tako z 2:1 uspešen pri Wolfsburgu.

Za Bayer Leverkusen je bil to prvi poraz v letu 2022, ob tem je dobil štiri tekme in na eni remiziral. Na lestvici bundeslige je tako še naprej tretji, 11 točk za vodilnim Bayernom in pet za drugouvrščenim Dortmundom. Bayer sicer odlično igra tudi v gosteh (le dva poraza na 11 gostovanjih), nazadnje je s 5:2 zmagal v Dortmundu.