22. 8. 2014,
14.26

nemško prvenstvo nogomet Bayern München Borussia Dortmund Bayer Leverkusen Kevin Kampl Tim Matavž Augsburg Köln Dominic Maroh Schalke Wolfsburg

Petek, 22. 8. 2014, 14.26

Bayernov totalni napad brez učinka, Dominic Maroh do točke

V 20. krogu nemške bundeslige je potekal obračun kroga v Leverkusnu. Domači Bayer, za katerega je igral tudi Kevin Kampl, se je z Bayernom razšel brez golov. Schalke deklasiral Wolfsburg.

V prvih 25 minutah je s posestjo žoge dominiral Bayern s 65 odstotki, vendar je edini strel proti vratom v tem delu derbija uspel domačim. Bayer je imel tri strele s kota, gostje pa dva. Do konca prvega polčasa se razmerje moči na igrišču ni bistveno spremenilo in moštvi sta odšli v garderobo z rezultatom 0:0. Do 65. minute je Bayern še vedno imel večjo posest žoge (59 %) in z vstopom Thomasa Mullerja postajal tudi nevarnejši. Domači so nekajkrat zapretili vratarju Manuelu Neuerju, vendar niso bili dovolj natančni. Derbi se je v zadnjem delu igre raživel, eni niti drugi, pa nekaj zrelih priložnosti niso uspeli realizirati. Kevin Kampl je odigral celotno srečanje.

Poleg Kampla je bil kot običajno aktiven tudi Dominic Maroh, ki je v nedeljo s Kölnom gostoval in prišel do točke v Hamburgu. Nemški branilec slovenskih korenin je igral vso tekmo.